خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

احتمال تاخیر یک روزه تدفین متوفیان در صورت افزایش فوتی‌ها

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: ممکن است در شرایطی که تعداد متوفیان زیاد شود، نتوانند تدفین را همان روز انجام دهند و به روز بعد منتقل شود.

رضا کرمی در پاسخ به این سوال که ممکن است در تهران به شرایطی برسیم که سردخانه‌ها جا نداشته باشند و به نظر شما شهر آمادگی مقابله با بحران بهداشتی را در هفته‌های آتی دارد؟ گفت: به نظر می‌رسد در هفته پیش رو شرایط بدتر می‌شود و اگر اینگونه پیش برود، ممکن است ظرفیت سردخانه‌ها هم کفایت نکند. البته در حال حاضر متوفی در سردخانه بیمارستان‌ها نمی‌ماند و با تمهیدات پیش بینی شده سریعا به بهشت زهرا منتقل می‌شود. البته ممکن است در شرایطی که تعداد متوفیان زیاد شود، نتوانند تدفین را همان روز انجام دهند و به روز بعد منتقل شود.

 

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: تا پایان این هفته باید منتظر ماند و مشخص می‌شود، آیا آمار بالا می‌رود و یا اینکه پیک بیماری به یک ثبات نسبی می‌رسد.  

 

کرمی محمدی در واکنش به اینکه محدودیت‌های کرونایی دیگر اثرگذاری قبل را ندارد، گفت: زمانی که ستاد ملی کرونا، قرارگاه عملیاتی را تشکیل داد تا یکی دو ماه اقدامات خیلی خوبی با جدیت انجام شد و روند بیماری هم مهار شد و ما هم در این سیستم کار کردیم. به هر حال در چنین بحرانی فرماندهی باید واحد باشد و یک فرمانده داشته باشیم. الان که می‌بینیم اتفاقی نمی‌افتد و یا اقدامات ضعیف شده است به این دلیل است که فعالیتی روشن و جدی از قرارگاه به رغم تاثیر خوبی که در اوایل شروع کار داشت، نمی‌بینیم. 

 

منبع: قطره
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه