ارسال به دیگران پرینت

کیهان:

رهبر انقلاب با انجام مذاکرات در وین موافق نیستند

کیهان نوشت:رهبر معظم انقلاب دو روز پیش - چهارشنبه - فرمودند فرسایشی شدن مذاکره با اروپایی‌ها -که این روزها در وین جریان دارد- را قبول ندارند و اضافه کردند که «خب حال تشخیص مسئولان این است که مذاکره کنیم و سیاست اعلام‌شده کشور را اعمال کنیم. ما در این زمینه بحثی نداریم منتها باید مراقبت شود که مذاکره فرسایشی نشود و کش پیدا نکند چرا که این مسئله برای کشور ضرر دارد.»

بعضی ممکن است گمان و یا ادعا کنند رهبری با مذاکرات تیم ایرانی در وین موافق است در صورتی که بیان رهبری ناظر بر بدبینی ایشان نسبت به این مذاکرات است کما اینکه در سال 1398 پس از آنکه رئیس‌جمهور محترم اعلام کرد علی‌رغم خارج شدن آمریکا، برجام را با کمک کشورهای اروپایی اجرایی کرده و تحریم‌ها را برمی‌دارد، رهبری صراحتاً بدبینی خود را بیان کردند و البته مانع مذاکرات دولت با طرف‌های اروپایی نشدند. دست آخر دو سال پس از مذاکرات بی‌حاصل وزارت خارجه با طرف‌های اروپایی، محق بودن رهبر معظم انقلاب در ابراز بدبینی و خطا بودن دیدگاه رئیس‌جمهور در ابراز خوش‌بینی مشخص شد و داد خود این‌ها را هم درآورد. الان هم آنچه رهبری بر آن تأکید دارند اجرای مصوبه مجلس و عدم توجه به وعده‌های پوچی است که طرف‌های اروپایی مطرح می‌نمایند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  کیهان همیشه در تحلیل های سیاسی اقتصادی فرهنگی اجتماعی به تمام معنا زر میزند چرند وبدون پشتوانه تحویل مخاطبان خود میدهد به امید روزی که از این روزنامه دیگر اسمی نماند

 • ناشناس ارسالی در

  آقای شریعت مداری در هر معامله ای باید احتیاط کرد و کمی بدبین بود .اگر مذاکره صلاح نیست رهبری قاطعانه آن را نهی کنند تا تکلیف امثال شما هم روشن شود .

 • ناشناس ارسالی در

  شما از کجای سخنان ایشان چنین برداشتی دارید؟

 • منصور ارسالی در

  حسین بازجو خداوکیلی به چرندیات شما کسی گوش نمیدهد،بخورازسفره پرملات

 • علی ارسالی در

  با سلام برای انجام مذاکره اگر تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری همه تحریم ها برداشته شود و نسبت به مسائل دیگر جذاب برای غرب صحبت و تعهدی در کار نباشد و حدود یک سالی هم برای راستی آزمایی وقت داشته باشیم خوب شاید گفت که مذاکرات فرسایشی نبوده در غیر اینصورت، مذاکره برای مذاکره و...

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه