ارسال به دیگران پرینت

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و پادشاه سعودی پس از یک سال و نیم

همزمان با تلاش ترکیه برای بهبود روابط با کشورهای عربی، منابع خبری از تماس تلفنی رئیس جمهور ترکیه با شاه سعودی خبر دادند. اردوغان در این تماس حلول ماه مبارک رمضان را به ملک سلمان تبریک گفت. اردوغان و شاه سعودی آخرین بار در نوامبر ۲۰۲۰ با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کرده بودند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی حلول ماه مبارک رمضان را به وی تبریک گفت.

پس از تحقق آشتی بین قطر با چهار کشور عربی (مصر، عربستان، امارات و بحرین)، ترکیه اعلام کرد که آماده بهبود روابط با تمامی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است و اردوغان نیز این روابط را استراتژیک خواند.

اردوغان و شاه سعودی آخرین بار در نوامبر ۲۰۲۰ با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کرده بودند.

ماه گذشته رئیس جمهور ترکیه گفت که ریاض از ترکیه برای خرید پهپادهای جنگی درخواست کرده است.

روابط ترکیه و عربستان پس از قتل خاشقچی روزنامه‌نگار معروف سعودی در اکتبر سال ۲۰۱۸، تیره شده بود. خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد سعودی که بعد از فرار از عربستان سعودی برای واشنگتن‌ پست کار می‌کرد، دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ برای دریافت ویزا به کنسولگری سعودی در شهر استانبول مراجعه‌ می‌کند و بعد از آن ناپدید می‌شود. این روزنامه‌نگار سعودی در این محل به شکل فجیعی به قتل می‌رسد و بنا به گفته اطلاعات ترکیه جسد او تکه تکه و با کوره نابود شده است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه