ارسال به دیگران پرینت

چین علی بابا را 2.75 میلیارد دلار جریمه کرد

دولت چین به خاطر نقض قوانین ضد انحصار در بازار این کشور شرکت علی‌بابا را 2.75 میلیارد دلار جریمه کرد.

مقامات قضایی چینی شرکت فروش اینترنتی علی بابای این کشور را به خاطر نقض قوانین مربوط به مقابله با انحصار و سلطه بر بازار به 18 میلیارد یوآن معادل 2.75 میلیارد دلار جریمه محکوم کردند.

این بیشترین جریمه ای است که در تاریخ چین علیه یک کشور به خاطر تخلف اعمال شده است. این میزان جریمه معادل 4 درصد درآمد علی بابا در سال 2019 است. طی ماه های گذشته دولت چین روند بازرسی بی سابقه ای را از شرکت های بزرگ فناوری چینی آغاز کرده و همین امر باعث شده تا سهام آنها نزولی شود.

جک ما، بنیان گذار شرکت علی بابا و یکی از پول دارترین افراد در چین پس از آنکه در ماه اکتبر نسبت به قوانین موجود در چین انتقاد کرد به شدت زیر ذره بین قرار گرفته است.

در اواخر دسامبر سال گذشته سازمان نظارت بر بازار چین اعلام کرد که روند بازرسی سنگینی را نسبت به اقدامات شرکت علی بابا در حفظ انحصار در بازار آغاز کرده است.

البته ماجرا برای علی بابا هم خیلی بد نشد چرا که بالاخره موضوع پرونده اختلاف این شرکت با دولت چین و باز بودن موضوع تخلفات آن بسته خواهد شد.

بازار پیش تر هم انتظار داشت که علی بابا از سوی دولت چین جریمه شود. سازمان نظارت بر بازار چین امروز اعلام کرد به این نتیجه رسیده از سال 2015 شرکت علی بابا با جلوگیری از استفاده مشتریانش از دیگر بسترهای فروش اینترنتی در حال سوء استفاده از سلطه خود بر بازار داخلی چین بوده است.

 

منبع: برخط نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه