ارسال به دیگران پرینت

پزشک متخصص در دادگاه جورج فلوید: او بر اثر خفگی جان باخته

یک متخصص فوریت‌های پزشکی در دادگاه رسیدگی به قتل جورج فلوید، دلیل مرگ این مرد آفریقایی تبار را کمبود اکسیژن در زمانی خواند که به زور زانوی پلیس روی گردنش نقش بر زمین بود.

یک متخصص فوریت‌های پزشکی در دادگاه رسیدگی به قتل جورج فلوید، دلیل مرگ این مرد آفریقایی تبار را کمبود اکسیژن در زمانی خواند که به زور زانوی پلیس روی گردنش نقش بر زمین بود.

دکتر مارتین توبین گفت در اثر وضعیتی که پلیس آقای فلوید را با فشار نگه داشته، او دچار خفگی شده است.

در فیلمی که از لحظه‌ مرگ جورج فلوید به جا مانده، این مرد سیاه‌پوست را می‌بینیم که به شکم روی زمین افتاده، دست‌هایش از پشت با دست‌بند بسته شده و درک شووین، افسر پلیس سفید پوست زانویش را بر گردن او گذاشته است.

این تصاویر اعتراضات گسترده‌ای را در کشورهای مختلف جهان در پی داشت.

آقای شووین که به مدت نه دقیقه زانویش را بر گردن جورج فلوید گذاشته بود در حال حاضر به اتهام قتل محاکمه می‌شود.

او این اتهام را رد می‌کند.

آقای توبین در عین حال بر خلاف استدلال وکیل مدافع متهم گفت گزارش سمشناسی بعد از مرگ آقای فلوید نشان داده که داروی فنتانیل در بدن او وجود نداشته است.

وکلای مدافع آقای شووین گفته‌اند داروی فنتانیل که نوعی مسکن است باعث ضعف تنفس آقای فلوید شده است.

دادگاه محاکمه درک شووین در دومین هفته خود است و انتظار می‌رود دست کم یک ماه طول بکشد.

انتظار می‌رود وکلای دفاع آقای شووین هفته آینده استدلال‌‌های خود را به دادگاه ارائه کنند.

دکتر توبین در دادگاه شهادت داد که دستبندی که از پشت به دست‌های آقای فلوید بوده در کنار فشاری که از بالا بر او وارد می‌شده توانایی باز و بسته شدن قفسه سینه او را به شدت کاهش داده است.

این پزشک خطاب به دادگاه گفت که از نظر او قلب آقای فلوید در پی کمبود اکسیژن از کار افتاده است.

دکتر توبین در این جلسه گفت فشار زانوی درک شووین شبیه آن است که یک جراح ریه چپ او را از سینه‌اش خارج کرده باشد.

"فرد سالم هم در این شرایط جان می‌داد"

به گفته این متخصص جورج فلوید ۴ دقیقه قبل از این که پلیس زانوی خود را از گردنش بردارد نشانه‌های ضایعه مغزی را داشته و اگر فرد سالمی هم در این شرایط بود جانش را از دست می‌داد."

دکتر توبین گفته سه دقیقه پیش از این که درک شووین زانویش را از گردن جورج فلوید بردارد "ذره‌ای اکسیژن در بدن او باقی نبوده است." او ادامه داد زانو که سه دقیقه و ۲۷ ثانیه دیگر دیگر روی گلوی او ماند جورج فلوید آخرین نفسش را کشیده است. از زمانی که پلیس متوجه می‌شود آقای فلوید دیگر ضربانی ندارد تا وقتی که آقای شووین زانویش را از گردن او برمی‌دارد ۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه دیگر طول می‌کشد.

وکیل مدافع متهم به دکتر توبین گفت که بررسی او بر فرض این بوده که آقای فلوید فردی سالم بوده "درحالی که آنگونه که ما متوجه شدیم او به بیماری قلبی دچار بوده است."

پزشک متخصص پاسخ داد اگر آقای فلوید به بیماری قلبی دچار بود نشانه‌های دیگری چون درد قفسه سینه و تنفس سریع از خود نشان می‌داد ولی هیچ‌کدام این موارد دیده نشده است.

دکتر توبین گفت هیچ نشانه‌ای از اینکه مرگ جورج فلوید به ناراحتی قلبی ارتباط دارد وجود ندارد.

در این جلسه دادگاه دانیل ایزنشمید متخصص سم‌شناسی که نمونه خون و ادرار جورج فلوید را در آزمایشگاه خود بررسی کرده مورد پرسش قرار گرفت.

آقای ایزنشمید گفت نشانه‌هایی از جذب مقداری فنتانیل در بدن او بوده ولی بعید است که به بیش مصرفی یا مرگ ناشی از مواد دارویی منجر شده باشد.

این متخصص گفت در موارد مرگ از بیش مصرفی بدن برای تجزیه و جذب فنتانیل فرصت ندارد.

روز چهارشنبه رییس پلیس مینیاپلیس در دادگاه شهادت داد که آقای شووین سیاست پلیس در قبال استفاده از زور را هنگام بازداشت جورج فلوید نقض کرده است.

وکیل مدافع متهم گفته است که اقدامات درک شووین باید از نگاه یک افسر پلیس هنگام بازداشت قضاوت شود.

گروه دفاع استدلال کرده است که مقاومت جورج فلوید در برابر بازداشت عامل اصلی قوه قهری پلیس بوده است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه