ارسال به دیگران پرینت

کرمان 2 سال است اعتباری برای مقابله با ریزگردها نگرفته

مجید سعیدی کل مبلغ خسارت حوادث را در سال گذشته ۵۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد

استان کرمان در حالی این روزها شاهد وقوع بادهای شدید و گرد و غبار است که در ۲ سال گذشته هیچ اعتباری برای مقابله با ریزگردها و توفان‌های شن دریافت نکرده است.

کرمانی‌ها با گرد و خاک غریبه نیستند. هر سال از اواخر اسفند تا روزهای پایانی تابستان توفان‌های شن و بادهای شدید همراه با گردو خاک مهمان‌ خانه و زندگی‌شان است. این روزها هم باد شدید زندگی روزمره کرمانی‌ها را مختل کرده است.

هرچند مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان بادهای شدید چند روز اخیر را فعلا بدون خسارت گزارش کرد، اما به همشهری گفت: سال‌های قبل اعتبار پیشگیرانه در بخش‌های مقاوم‌سازی و ... برای جلوگیری از خسارت ریزگرد به استان ابلاغ می‌شد، اما ۲ سال است که هیچ اعتباری به این منظور اختصاص نمی‌دهند.

مجید سعیدی کل مبلغ خسارت حوادث را در سال گذشته ۵۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بیشترین خسارت یعنی ۳۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ مربوط به سرمازدگی محصولات کشاورزی بود که تا امروز هیچ مبلغی برای جبران این خسارت‌ها دریافت نکرده‌ایم.

به گفته او، ‌ تاکنون از خسارت‌های سال ۹۹ فقط بخشی مربوط به آسیب سیل ابتدای سال گذشته از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به واحدهای روستایی پرداخت شده و حتی خسارت‌های سال ۹۸ هم به طور کامل محقق نشده است.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه