خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

راز لایو اینستاگرامی رومینا اشرفی و تهدید‌های بهمن

روایت دوست صمیمی رومینا اشرفی قبل از به قتل رسیدن دختر ۱۴ ساله تالشی

مرگ رومینا بحث های  زیادی را در جامعه ایجاد کرده است .دوست صمیمی رومینا اشرفی مطالب جدیدی را افشا کرده است .
 
 ماجرای لایوی که رومینا اشرفی در آن شرکت کرده بود؛ او در ادامه با لحن کودکانه‌ای می‌گوید: « رومینا به من گفت که در اینستاگرام در لایوی شرکت کرده و در آن زمان بهمن همه آن لایو را ضبط کرده است و حالا با آن مرا تهدید می‌کند.» بر اساس اظهارات مونا، رومینا حتی هنگامی که با بهمن صحبت می‌کرد از جانب وی تهدید می‌شده است.
 
 

حالا بیشتر از یک هفته از قتل رومینا اشرفی به دست پدرش می‌گدرد. قتلی که با عنوان «قتل‌های ناموسی» از آن نام برده می‌شود، اما شاید عنوان درست‌تر برای آن این باشد که با نوعی از قتل‌های خانوادگی مواجه هستیم که می‌توان آن را «زن کشی» نامید.

اعلامیه ترحیم رومینا اشرفی یکی دیگر از مواردی بود که به حاشیه‌های این قتل خانوادگی اضافه کرد. در حالی نام پدر و همه وابستگان مرد این مقتول نوجوان در اعلامیه وجود داشت که هیچ نام و صدایی از مادر شنیده نمی‌شد. مادری که حداقل تا ۵ روز پس از قتل نیز نام و صدایش وجود نداشت.

رومینا اشرفی: مونا به تو چیزی می‌گویم، اما هرگز به پدرم نگو!

در مدتی که «رعنا دشتی»، مادر رومینا سکوت کرده بود و بسیاری منتظر صحبت‌های تنها زن آن خانه بودند روایت‌های متناقضی به گوش می‌رسید که به شایعات دامن می‌زد.

تا به این ترتیب شاید بتوان به زاویه دیگری از زندگی رومینا دست یافت. این که چطور رومینا دختری از روستایی آرام و کوچک با اهالی که به مصلحت جویی و آرامش شهره هستند ناگهان خبر قتل فجیعش توسط پد، ملی می‌شود و حتی در نهایت یونیسف را نیز به واکنش وا می‌دارد، شاید برای بسیاری عجیب بود. برای درک بهتر آن چه در آن جامعه رخ داده و در نهایت چرا پدری باید دست به قتل تنها دخترش بزند و چرا رومینا باید فرار از خانه را به بودن در آن ترجیح دهد از جمله سوالاتی بود که تنها با حضور و گفتگو با خانواده و دوستان شاید می‌توانستیم به پاسخ‌هایی برای آن برسیم.

ناگفته‌های مونا دوست صمیمی رومینا

«مونا محمدی» از دوستان رومینا، نوجوان ۱۴ ساله است که به گفته مادرش از کودکی با آن‌ها رابطه خانوادگی داشته اند. او در مصاحبه با فراز از گفت‌وگوی کوتاهی که با رومینا داشته است می‌گوید. گفت‌وگویی که هنگام بازگشت از مدرسه یا یکدیگر داشته‌اند و شاید در آن زمان هیچ یک گمان نمی‌کردند که روزی سر رومینا را بر باد دهد.

ماجرای لایو اینستاگرامی؛ رومینا گفت بهمن تهدیدش می‌کند

مونا می‌گوید: «در تاریخ ۵ اردیبهشت با تماس مدیر مدرسه برای کاری با رومینا به مدرسه رفتیم. در مسیر بهمن خاوری، کسی که حالا به عنوان یکی از متهمین و عوامل قتل رومینا در بازداشت به سر می‌برد، سوار بر موتور جلوی مدرسه پرسه می‌زد.» او می‌گوید وقتی از رومینا پرسیدم که آن پسر اینجا چه می‌کند در جواب گفت: «چیزی به تو می‌گویم، اما به پدرم هرگز نگو!»

روایت دوست رومینا؛ راز لایو اینستاگرامی رومینا اشرفی و تهدید‌های بهمن

ماجرای لایوی که رومینا اشرفی در آن شرکت کرده بود

او در ادامه با لحن کودکانه‌ای می‌گوید: «رومینا به من گفت که در اینستاگرام در لایوی شرکت کرده و در آن زمان بهمن همه آن لایو را ضبط کرده است و حالا با آن مرا تهدید می‌کند.» بر اساس اظهارات مونا، رومینا حتی هنگامی که با بهمن صحبت می‌کرد از جانب وی تهدید می‌شده است.

او با شنیدن تهدید شدن رومینا توسط بهمن علت این که چرا به پدرش نمی‌گوید را جویا شده و رومینا در جواب گفته است: «اگر پدرم بشنود خیلی عصبانی خواهد شد و من را می‌کشد!» مونا که در زمان مرگ دوستش با تماسی خود را به خانه او می‌رساند، و آخرین دیدارشان وقتی است که پیکر بی‌جانش را به امبولانس انتقال می‌دهند در مورد روابط رومینا با پدرش می‌گوید: «رابطه او با پدرش خوب بود. دوستش داشت، اما رومینا می‌گفت که خیلی از پدرش می‌ترسد.»

در ادامه مادر مونا محمدی نیز در حالی که مدام می‌گوید رومینا را تهدید کردند، رومینا را با تهدید بردند حرف‌های دخترش را تصدیق می‌کند و ادامه می‌دهد ما از گذشته خانواده رومینا را می‌شناختیم. پدر رومینا همچین مردی نبود، مادرش این چنین نبود. اصلا اینطور خانواده‌ای نبودند. او در تعریف و تمجید از رومینا نیز می‌گوید: «درومینا هم اصلا دختری نبود که عاشق پسری بشود!»

روایت دوست صمیمی رومینا اشرفی قبل از به قتل رسیدن دختر ۱۴ ساله تالشی

روایت مونا به عنوان دوست رومینا به ابعاد عجیب ماجرا اضافه می‌کند و با سخنان بهمن به عنوان پسری ۲۹ ساله که با دختری ۱۵ سال کوچک‌تر وارد رابطه شده است در تناقض جدی است، اما نمی‌توان به راحتی از کنار سخنانش گذشت. با نگاهی به گفته‌های مونا، شاید بتوان گفت صحبت‌های او صادقانه‌ترین روایت از زندگی کوتاه رومیناست و رنگ و بوی صحبت‌های آدم‌های دیگر دخیل در پرونده را چندان ندارد.

به نظر می‌رسد همچنان موارد بسیاری در پرونده رومینا وجود دارد که ابعاد ماجرا را می‌تواند عجیب‌تر نشان دهد. رومینا ۱۴ ساله اکنون در حالی در خانه ابدیش خفته است که شاید تنها کسی بود که می‌توانست تمام حقیقت را آشکار کند. حقیقتی که به نظر می‌رسد حالا چنان پازلی است که قطعات آن به سختی باید در کنار هم قرار بگیرد.

منبع: رکنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  باسلام برای این طور پدرانی که بادختران خود دوست نیستن وبه شکلی که فرزند به جایی که حرف حود ذاباخانواده یاپدرلگوید بادوست یاپسر غریبه ای بیان میکند .که باعث شد که این اتفاق تلخ رخ دهد .اخه چرا .دختری به این سن پرپرشد .ساذااز رشت .

 • طاها ارسالی در

  سلام علیکم باباجان شماربخدا قضعیه رومیناراجمع کنید :فقط خبرشده رومینا جمع کنید

 • ناشناس ارسالی در

  اگر رومینا تهدید شوده چرا با بهمن فرا کرده دختر تواین سن ازهمه چیز می ترس

 • رضا ارسالی در

  آقا یکی ی غلطی کرده ،ما باید هر روز هی از رازش بدونیم،برن به جهنم

 • مهدوی نژاد ارسالی در

  بسم الله النور
  فرهنگ سازی پرقدرت و اگاه سازی جوانان و نوجوانان درین عصر نوین ارتباطات امری حیاتی و ضروری است...
  فضای مجازی در کنار تمامی مزایای ان، بستریست برای بوجود امدن اینچنین رخدادها....
  در رابطه با شبکه های اجتماعی ،اگاه سازی ،فرهنگسازی،.. حتما و حتما باید در مقاطع مختلف تحصیلی برای نوجوانان و جوانان اجرا شود ...زیرا ضربه های مستقیم و غیر مستقیم از این بستر رامتحمل میشوند و اینان ثروت ایران عظیم هستند و باید تدابیر کارساز اندیشیده و اجرایی گردد...
  الهم عجل الولیک الفرج

 • ناشناس ارسالی در

  چرا انقد پیگیرید

 • ناشناس ارسالی در

  این پدر سنگدل را باید اعدام کرد . خانه پدری دیگر امنیت ندارد . خواهشا

 • ناشناس ارسالی در

  خانه پدری امنیت ندارد .خدا رحم کن به دخترانمان . حقش فقط اعدام است

  • ناشناس ارسالی در

   بی غیرت

  • ناشناس ارسالی در

   بی غیرت کثافت

 • ناشناس ارسالی در

  امثال رومینا خیلی زیاده که به خاطر فقر و نداری از خونه هاشون فرار می کنند تا به آرزوهای کوچکشان برسند اگر تو رفاه بود اگر پدرش به جای کتک زدن باهاش دوست بود اگر مادرش به جای مخفی کاری به خاطر ترس از شوهرش با یک بزرگ تر مشورت می کرد و دخترش را راهنمایی می کرد هیچ موقع این اتفاع نمی افتاد که بخواد گول پسری که ۱۶ سال از خودش بزرگ تره را بخوره به نظر من باید بهمن اعدام بشه تا عبرت دیگران بشه که نخواند با زندگی مردم بازی کنند

 • هیچکس ارسالی در

  دلم میسوزد برای زنان و دختران سرزمینم که در هیچ کجا جایگاهی ندارن حتی در اعلامیه فرزند یادر اعلامیه والدین هیپگاه نه به عنوان فرزند وهیچ گاه نه به عنوان والدین نامی از آنها به میان نمی آید .

 • ناشناس ارسالی در

  به قدر کافی این چند روز مردم ایران،و تمام دنیا از غم داغ رومینا دختر مظلوم تالشی ناراحت وعصبانی شدند،لطفا اینقدر این قتل دردناک را کش ندید دیگه.

 • ناشناس ارسالی در

  همراه خودش تمام آرزوهاش هم خاک شد...
  چه آرزوها و رویاهایی که واسه آیندش نداشت...
  حقش نبود اینطور این جا رو ترک کنه...
  زود رفت و بد رفت...
  دعا کنیم حداقل تو اون دنیا به آرامش برسه...
  دیگه رفته و اینکه بفهمیم رازش چی بوده رومینا رو زنده نمیکنه...🖤😔

 • ناشناس ارسالی در

  هر رازی که بوده دیگه مهم نیست ...چون رومینا دیگه نیست ...و با مجازات قاتلش هم رومینا زنده نمیشه...مهم نیست اگر در این دنیا قاتل را مجازات کنند یا نه! چون میدانیم که در آن دنیا قاتل واقعی رومینا مجازات سختی خواهد داشت زیرا در آن دنیا قاضی وجود دارد که اشتباه قضاوت نمیکند...در این دنیا اگر بخواهند با قانون های متفاوتشان قاتل را مجازات نکنند مهم نیست..چون در آن دنیا همچین قانون هایی وجود ندارد...

 • Parinaz ارسالی در

  من از این موضوع خیییییلی خیییییلی ناراحت شدم ولی مادرانی هستن که بخوان بچه ها رو به راه خلاف بکشن پس تکليف اونا چی میشه صد البته بهمن باید ادامه بشه و پدرم باید تا آخر عمرش زندونی بااشه نه اینکه ده سال

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه