ارسال به دیگران پرینت

ترکیه مرگ ۷۶ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا را تایید کرد

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که با مرگ ۷۶ نفر دیگر در این کشور، شمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا به ۵۰۱ تن رسید.

«فخر الدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه شنبه‌شب اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۳ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۷۶ تن بر اثر آن جان خود را از دست دادند.

براین اساس، شمار کل مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در ترکیه به ۲۳ هزار و ۹۳۴ نفر و مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به این ویروس به ۵۰۱ تن رسید.

به گفته وزیر بهداشت ترکیه، تاکنون ۷۸۶ مبتلا به کرونا در ترکیه بهبود یافته‌اند و از میان مبتلایان حال یکهزار و ۳۱۱ نفر وخیم است.

همزمان وزارت خارجه ترکیه نیز اعلام کرد که ۱۵۶ نفر از شهروندان ترکیه‌ای که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند تاکنون در اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که این کشور از روز شنبه تدابیر جدیدی، از جمله ممنوعیت ورود و خروج خودروها در ۳۰ شهر بزرگ را به اجرا در می‌آورد.

 

اردوغان از شهروندان ترکیه خواست که در اماکن شلوغ مانند بازارها و مراکز تجاری از ماسک استفاده و توصیه‌های بهداشتی را حتماً رعایت کنند.

 

رییس جمهوری ترکیه گفت: محدودیت های جدیدی برای تردد شهروندان اعمال خواهد شد؛ از جمله منع آمد و شد افراد زیر ۲۰ سال و نیز ممنوعیت برگزاری تجمعات در اماکن رو باز از جمله خیابان‌ها.

 

اردوغان به پویش ملی کمک به کسانی که به خاطر کرونا متضرر شده‌اند اشاره کرد و ادامه داد که نزدیک به ۳۰۴ هزار نفر و تعداد زیادی نهاد در این پویش شرکت کرده‌اند و تاکنون یک میلیارد و ۶۱ میلیون لیره جمع‌آوری شده است.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند :

    دیدگاه