خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

لیست انتخاباتی پرحرف و حدیث با واکنش منفی برخی چهره‌های روبه‌رو شد

رائفی‌پور و ارضی از چه ناراحتند؟!

در آذر ماه که تازه تحرکات انتخاباتی اصولگرایان برای تنظیم لیست انتخاباتی آغاز شده بود، علی اکبر رائفی پور سخنران مشهور و محبوب بدنه اصولگرایان نیز تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرد. رفتار‌های رائفی پور به گونه‌ای بود که این گمانه تقویت شد که ممکن است او لیست انتخاباتی دهد.

لیست انتخاباتی اصولگرایان بسیاری از چهره‌های این جریان را ناراضی و ناراحت کرده است. گستره این ناراحتی از محمد باقر قالیباف لیدر لیست و وحید یامین پور مجری تلویزیونی تا علی اکبر رائفی پور سخنران جنجالی و منصور ارضی مداح مشهور را در بر می‌گیرد.

روز دوشنبه شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب لیست ۳۰ نفره نامزد‌های انتخابات مجلس را اعلام کرد. پس از آن جنجال میان اصولگرایان ایجاد شد و فضای مجازی پر شد از اظهار نظر‌های انتقادی درباره این لیست.

بسیار از فعالان اصولگرا علیه این لیست اعلام موضع کردند. حتی محمد باقر قالیباف نیز این لیست را رد کرد و آن را مورد قبول ندانست. قالیباف لیدر لیست منتشر شده بود و رد لیست از سوی او بازتاب وسیعی داشت.

فعالان اصولگرا در فضای مجازی لیست را پر از ایراد دانستند، نام چهره‌هایی همچون وحید یامین‌پور که حالا دیگر برای اصولگرایان یک سلبریتی سیاسی به حساب می‌آید در لیست قرار نداشت و اقتصادانانی همچون امیر سیاح و خاندوزی نیز که در روز‌های قبل با انتشار لیست اموال خود خبرساز شده بودند از لیست کنار گذاشته شدند. حتی حمید رسایی در لیست اصولگرایان جایی نداشت.

نکته جالب توجه این بود نامزد‌هایی که در لیست قرار نداشتند اعلام انصراف نکردند حتی یامین پور تاکید کرد که انصراف نخواهد داد.

انتقادات آنقدر زیاد بود که ساعتی پس از بالا گرفتن اعتراضات دبیرخانه شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اعلام کرد: "با توجه به گمانه‌زنی‌های مختلف و انتشار فهرست‌های متفاوت با عنوان لیست شورای ائتلاف در تهران، اسامی نهایی ۳۰ نامزد ائتلاف در تهران به زودی از طریق این شورا رسماً به اطلاع عموم خواهد رسید."

به این ترتیب شورای ائتلاف تصمیم گرفت در لیست منتشره تجدید نظر کند. احتمالا ائتلاف تغییراتی در لیست خود خواهد داد. شب گذشته الیاس نادران از نامزد‌های اصلی اصولگرا در تویئی نوشت: "بعد از نوسانات سیاسی روز‌های اخیر از اردوگاه اصولگرایان خبر‌های خوشی می‌رسد. منتظر یک لیست واحد مقبول و البته کارآمد باشید."

با این حال به نظر نمی‌رسد تغییرات از چند گزینه فراتر برود. حتی اگر تغییراتی مهمی هم اعمال شود بازهم نمی‌توان گفت: «اصولگرایان به وحدت مورد نظر خود رسیده اند. چرا که جبهه پایداری از وضعیت موجود بسیار ناراضی است و تقریبا احتمال پیوستنش به ائتلاف صفر است»


 

رائفی‌پور و ارضی از چه ناراحتند؟!رائفی‌پور می گوید اصولگرایان مانع از ارائه لیست توسط او شدند

ناراحتی رائفی پور و منصور ارضی

در کنار اعتراض فعالان سیاسی اصولگرا به لیست انتخاباتی منتشر شده برخی چهره‌های این جریان همچون علی اکبر رائفی‌پور و منصور ارضی نیز از لیست و اتفاقات رخ داده انتقاد کردند.

رائفی پور در توئیتی نوشت: "مردم این روز‌ها و این آدم‌ها را به خاطر بسپارید! صد نفر را واسطه فرستادند که شما لیست مجزا نده و وحدت را حفظ کن، قول می‌دهیم شرایط شما (شفافیت، کارآمدی و جوانگرایی) لحاظ شود! حالا هرکه از مادرش قهر کرده می‌خواهد لیست جداگانه‌ای بدهد. ظاهراً فقط من می‌توانم وحدت را به هم بزنم!"

در آذر ماه که تازه تحرکات انتخاباتی اصولگرایان برای تنظیم لیست انتخاباتی آغاز شده بود، علی اکبر رائفی پور سخنران مشهور و محبوب بدنه اصولگرایان نیز تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرد. رفتار‌های رائفی پور به گونه‌ای بود که این گمانه تقویت شد که ممکن است او لیست انتخاباتی دهد.

خود او در آن زمان در توئیتی نوشت: "هردو جریان سیاسی اصلی کشور شدیداً نگران کنشگری بنده در انتخابات هستند و اخیرا دست به اقدامات بچه گانه‌ای زده اند که همه را شفاف خواهم کرد."

او افزود: "اصولگرایان نگرانند مبادا در انتخابات لیست بدهم و موجب تفرقه در جامعه رأیشان شوم و اصلاح طلبان اساسا نگران ورود انقلابی‌ها به عرصه سیاسی هستند."

 
البته شفاف سازی دیگری در این مورد از سوی رائفی پور صورت نگرفت.

همچنین به نظر نمی‌رسید که اصلاح طلبان نگرانی از رائفی‌پور داشته باشند چرا که اساسا شرایط برای حضورشان در انتخابات مساعد نبود و پیشاپیش زمین بازی را به حریف داده بودند.

اما این موضوع بیشتر در میان اصولگرایان بازتاب داشت و عده‌ای معتقد بودند رفتار‌های شخصیت‌هایی همچون رائفی پور می‌تواند لیست واحد اصولگرایان را با خطر روبه‌رو کند.

حالا رائفی پور از دلواپسان اصولگرا گلایه می‌کند و به نوعی می‌گوید مانع از ارائه لیست توسط او شدند و اکنون هر کسی لیست جداگانه می‌دهد. در واقع رائفی پور از این ناراحت است که اجازه نقش آفرینی به او در عرصه انتخابات مجلس داده نشده است.

نکته جالب توجه این است که از دیروز هواداران رائفی پور از او می‌خواهند لیست انتخاباتی بدهد.

پس از انتشار لیست اصولگرایان منصور ارضی مداح مشهور نیز نارضایتی خود را از لیست منتشر شده اعلام کرد. او یک گام از رائفی پور هم پیشتر رفت و تاکید کرد که لیست جداگانه‌ای منتشر خواهد کرد.

در بیانیه منصور ارضی آمده است: "از آنجا که لیست‌های ارائه شده آنچه مد نظر طیف وسیعی از دلسوزان انقلاب اسلامی نیست در فرصت باقی مانده لیستی از عناصر انقلابی و کارآمد با حمایت هیات‌های مذهبی و عزیزان حزب اللهی و دردمند نظام ارائه خواهد شد و انشاءالله تا ۴۸ ساعت آینده لیست مردمی و انقلابی مقبول معرفی می‌گردد."

حاج منصور ارضی به عنوان لیدر جامعه مداحان شناخته می‌شود. تاکنون لیستی از سوی جامعه مداحان و منصور ارضی منتشر نشده است، شاید اگر لیست ائتلاف دچار تغییر اساسی شود، مداحان نیز از ارائه لیست جداگانه منصرف شوند.

چیزی که روشن است در جریان اصولگرا بسیاری به دنبال نقش آفرینی سیاسی مستقل هستند، اما شورای ائتلاف اصولگرایان مانع از اتفاق می‌شود. امیرحسین ثابتی فعال سیاسی و مجری برنامه جهان آرا شبکه افق در توئیتی نوشته است: «نه فقط رائفی پور، چند نفر دیگر از موثرین جبهه انقلاب را هم ساکت کرده بودند تا چیزی نگویند و وحدت اصولگرایان خراب نشود! اما حالا که آقای قالیباف آنطور که دوست داشته همه اطرافیانش در لیست نهایی جا نشده اند، میخواهد یک لیست جدا بدهد ... این وسط وحدت شکن هم رائفی پور و سایرین هستند!»

انتخابات مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه برگزار می‌شود تبلیغات انتخاباتی از فردا پنج شنبه آغاز می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد یافت. به این ترتیب اصولگرایان زمان زیادی برای ایجاد وحدت ندارند. باید دید تحرکات انتخاباتی در دقیقه نود به چه سمت و سویی می‌رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  از رایفی پور میترسید که این همه همجمه بهش وارد میکنید

 • مجتبی پرسیان ارسالی در

  چرا نظرات ثبت نمیکنید
  معلومه از بابت استاد رائفی پور خیلی نگران هستید نمیدونم چرا ولی خوب معلومه!
  استاد همیشه توسخنرانیاش اعلام میکردن قصد شرکت در انتخابات ندارن اگرداشتن هم شک نکنید با رای بالا انتخاب میشدن
  استاد ماهم اصولگرای انقلابی هست هم اصلاح طلب انقلابی
  چشم همه بدخواهان استاد کور باد

 • ناشناس ارسالی در

  مواظب باشید به تفرقه دامن نزنند که این دامن زدن از طرف اصلاح طلبان باشد

 • ناشناس ارسالی در

  اقاي رائفي مگه نگفتي ، جز هـيچ طيفي نيستي؟!

  • علیرضام ارسالی در

   بله ایشون از هیچ کدوم از حزب ها نیستند ولی این نامرد ها جوری سخنان رو جلوه می‌دهند که انگار ایشون اصولگرا هستند

 • ناشناس ارسالی در

  وااای بدبخت مگه چی گفته میگه نامزد ها بیان وعده هایی که بعدا میخوان عملی کنن و کتبی تعهد بدن تا بعدا زیرش نزنن حالا چه اصولگرا چه اصلاح طلب اینقدر زور داره حرفش؟

 • رضا ارسالی در

  معلومه میترسن از کسی که اینارو روسوا میکنه

 • محمد مهدی حمیدی ارسالی در

  اقای رائفی پور چندین سال است که میگوید گور بابای چپ و راست .... بنده انقلابی هستم و معیارم فعالیت انقلابی و غیرانقلابی هست ‌...

 • ناشناس ارسالی در

  انتقام لازم است !؟!

 • ناشناس ارسالی در

  انتقاد لازم است

 • ناشناس ارسالی در

  ماازهوادارای استادرائفی هستیم برای شهرستانهاهم اگه لیست بدیدهم خوبه؟

 • علی ارسالی در

  خودش میگه من از اصولگرا و اصلاح طلب بدم میاد و جزوشون نیستم اما همچنان رسانه های اصولگرا برای جذب رای، قصد در نزدیک کردن خودشون به رائفی پور دارن

 • نگین ارسالی در

  استاد رائفی پور خیلی مرده یکی از دلایل درست بودن حرفاشم اینه که خراب کارا اینهمه پشت سرش حرف می زنن اگه راست میگید باهاش مناظره کنید

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه