ارسال به دیگران پرینت

اهدای ۴۰۰ تبلت به دانش آموزان نیازمند

۴۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی بضاعت شهرستان‌های کهنوج، فاریاب و رودبار جنوب در استان کرمان اهدا شد.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، تاکنون سه هزار و ۹۱۲دستگاه تبلت به دانش آموزان بی‌بضاعت استان کرمان توسط خیران، بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان اهداشده و توزیع بیش از هشت هزار دستگاه تبلت دیگر نیز بین دانش آموزان سراسر استان در دستور کار است.

براساس این گزارش،  بیش از ۸۵هزار دانش‌آموز استان کرمان فاقد ابزار هوشمند جهت دسترسی به آموزش مجازی هستند، اظهار داشت: با توجه به وسعت زیاد استان کرمان  و وجود مدارس روستایی و دانش‌آموزان محروم در مناطق حاشیه شهر، نیاز به کمک و مساعدت بیشتری از سوی خیران، بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان در این زمینه وجود دارد.

شرکت سنگ آهن گهر زمین، معین اقتصادی شهرستان منوجان این ٤٠٠ دستگاه تبلت را اهدا کرد.

 بهگفته مسوولان آموزش و پرورش ۳۰ درصد دانش آموزان عادی و ۴۰ درصد دانش آموزان با نیازهای ویژه از ابزار هوشمند مانند تبلت و موبایل محروم بودند.

هرچند که مسوولان آموزش و پرورش بواسطه اطلس یادگیری دانش آموزان محروم را شناسایی کردند و محتوای لازم برای آموزش و یادگیری را در اختیار آنها قرار دادند اما تهیه تبلت را هم به منظور برقراری عدالت آموزشی در دستور کار قرار داده اند.

تاکنون نهادهای بسیاری مانند سازمان مرکز آمار ایران، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، کمیته حضرت امام (ره(معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و معاونت رییس جمهوری در امور زنان نیز در این طرح هدایت مشارکت داشته‌اند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه