خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

معمولی بودن کافی نیست،چگونه بهترین باشیم؟

اکثریت انسان ها معمولی اند و معمولی زندگی می‌کنند، اما همه ما در ذهن خود‌ به این مسئله معتقدیم که معمولی بودن جالب نیست و ارزش خاصی در جامعه ندارد

۵۵آنلاین :

علی گیلوری,پژوشگر

اکثریت انسان ها معمولی اند و معمولی زندگی می‌کنند، اما همه ما در ذهن خود‌ به این مسئله معتقدیم که معمولی بودن جالب نیست و ارزش خاصی در جامعه ندارد،بنابراین چرا باید یک فرد معمولی باقی بمانیم در صورتی که می توان کاری کرد که دنیا از مهارت ها و قابلیت هایمان انگشت به دهان بماند تنها کافی است اراده کنیم و برای پیشرفت خود و بهتر شدن تمرین کرده و زمان بگذاریم، تمرین مداوم مساوی است با کسب تجربه بیشتر برای بهتر شدن و انسان ویژه ای بودن، کسب تجربه لازم برای بهتر شدن در هر سن و سالی اهمیت دارد و در تمام زندگی می توان آن را به کار برد و از آن استفاده کرد، در ادامه به ده راهکاری که به ما کمک می‌کند به یک انسان متفاوت و خاص تبدیل شویم و از معمولی بودن دور شویم می پردازیم؟

1.خودتان را بشناسید: هیچ حقیقتی مهم تر از این نیست که باید قبل از همه چیز و همه کس خودمان را بشناسیم، می‌توانیم برای مدت ها ادای کس دیگری را در بیاوریم و رفتارهای متفاوت با روحیاتمان نشان دهیم اما در آخر خود جعلی محو می‌شود و مجبور می شویم خود واقعی مان را بپذیریم، پس اولین قدم شناخت خودمان است، ایمان داشته باشید که زمانی می توانید بهترین باشید که شخصیت منحصر به فرد خودتان را داشته باشید زیرا وقتی که خودمان هستیم با ثبات تریم و اعتمادبه نفس بالاتری داریم و با اعتقاد به خود آسان تر مسیر پیشرفت و بهترین بودن را در زندگی طی می کنیم.

2.مثبت فکر کنید: مثبت فکر کنید، زیرا افکار مثبت راه را برای بسیاری از فرصت ها باز می کند، یادتان باشد که خودشما مهمترین دلیل موفقیت و عدم موفقیت تان هستید ،وقتی فکر کنید که از پس کاری بر می آیید جرات امتحانش را پیدا کرده و آن را انجام می دهید، اگر فرض کنیم که زندگی همانند بازی دارت است زمانی که مثبت فکر کنید به احتمال زیاد اکثردارت ها به هدف می خورد اما اگر منفی باشید و فکر کنید که هیچ کدامشان به هدف نمی خورد دست از انجامش می کشید و انرژی در وجودتان از بین می‌رود پس همیشه سعی کنید مثبت باشید و هر روز که از خواب بیدار می شوید در آینه به خود بگویید که من جذاب هستم تا انرژی ها به سمتتان سرازیر شوند و افکار مثبت در ذهنتان پرورش یابد، یادتان باشد که این خودتان هستید که تصمیم می‌گیرید چه افکاری در ذهنتان باشد.

3.با انگیزه باشید: برای بهتر بودن باید تنها انتخابمان بهترین بودن باشد، اگر برای بهترین بودن شورو شوق نداشته باشیم، چگونه می توانیم انگیزه لازم را به دست بیاوریم. خیلی از موفقیت های به دست آمده در دنیای واقعی نتیجه این است که یک فرد واقعا اراده کرده است که موفق شود برای مثال درزمان مدرسه وقتی کسی نمره بالا می‌گیرد به این معنی نیست که بقیه کلاس از او بدترند بلکه تنها او ذوق و شوق بیشتری برای نمره بالا گرفتن نسبت به دیگران داشته بنابراین این موضوع برتلاشش تاثیر می‌گذاشت و نمره بالاتری کسب می کرد، در دنیای امروزی نیز با افزایش رقابت ها برای کسب موفقیت باید نسبت به دیگران انگیزه و شوق بیشتری برای موفقیت داشت تا در ابتدا از بقیه عقب نماند و در ادامه موفقیت‌های چشمگیری کسب کرد.

4.ذهن باز و انعطاف پذیر داشته باشید: برای پیشرفت کردن روش ها و مسیر های بسیاری وجود دارد و ممکن است افراد برای رسیدن به یک هدف مشترک از روش های متفاوتی استفاده کنند، بنابراین راه های رسیدن به موفقیت بیش از یک راه است و هر راهی نیز به اندازه خود قابل اعتماد و با ارزش است حتی غیرممکن ترین ها پس باید با ذهنی باز و انعطاف‌پذیر تمامی راه‌ها را در نظر داشته باشیم و ارزش یکسانی برایشان قائل شویم.

5.انتخاب کنید درچه چیزی می خواهید بهترین باشید: در ذهنتان تمام چیزهایی که می خواهید در آن ها به اوج رسیده و موفق باشید را اولویت بندی کنید و با نگاهی واقع بینانه برای اولویت‌های خود تلاش کنید ،مثلا اگر شخصی پا ندارد نباید ورزش کوهنوردی را انتخاب کند زیرا متناسب با استعداد ها و توانایی هایش نیست بنابراین باید اهدافی را انتخاب کرد که واقع بینانه و متناسب با سطح توانایی و استعدادهایمان باشد و بعد در آنها تلاش خود را به کار برد.

6.یک مربی پیدا کنید: هیچ کس بدون این که بازی کردن، راه رفتن و حرف زدن دیگران را نبیند و نشنود این مهارت‌ها را یاد نخواهد گرفت، تمامی انسان ها ابتدا کاری را از روی دست دیگران دیده اند و یا شنیده اند و بعد آن را انجام داده اند،افراد دور و بر شما نیز همچون یک معلم کمک بزرگی برای رشد کردتان محسوب می شوندو شما می توانیدآن هارا سرلوحه خود قرار دهید،بنابراین در چیزی که هدف شماست کسی را پیدا کنید که از شما بهتر باشد، البته لازم نیست که در آن زمینه بهترین باشد همین که از شما بهتر باشد کافی است و او را الگو و مربی خود قرار دهید تا راحت تر و سریع به معنای موفقیت در زندگی دست یابید.

7.تمرین کنید: بیل گیتس چندین سال و حتی شب ها در اتاق کار خود وقت صرف می‌کرد تا توانست در هدفش موفق شده و به بهترین ها تبدیل شود، یکی از لازمه های موفقیت در هر کاری تمرین و تکراراست، موفق بودن کار آسانی نیست و نیاز به تلاش مداوم دارد، اگر در هر کاری با سماجت، تلاش و تمرین کنید مطمئناً می‌توانید به برترین انسان در آن زمینه تبدیل شوید.

8.با شکست رو در رو شوید: به جای نشستن و بیخیال بودن کاری انجام دهید و در اهداف دلخواه تان تمامی راه ها را تجربه کنید، حتی اگر شکست خوردید ناامید نشوید و آن را بپذیرید زیرا شکست خوردن باعث می‌شود که ایرادات خود را بهتر بشناسید و در رفع آن بکوشید تا به فرد کامل تری تبدیل شوید بنابراین هیچ وقت از شکست خوردن نحراسید، زیرا هر شکستی می تواند مقدمه ای برای پیشرفت ها و پیروزی های بعدی باشد.

9.عملکردتان را تجزیه و تحلیل کنید: در پایان هر روززندگی، آن را مرور کنید. که چه کارهایی انجام داده اید؟ چگونه بوده اید؟ و چطور می توانید از چیزی که بودید بهتر باشید؟ اگر شما مرحله برگشت به خود و تفکر درباره کارهایتان را انجام ندهید، هرگز نخواهید فهمید که مسیر بعدی کجاست و برای رسیدن به آن چه کارهایی باید انجام دهید بنابر این تجزیه و تحلیل عملکرد بسیار مهم است و در پیدا کردن مسیر درست شما را همراهی می کند.

10.متواضع باشید: وقتی بهترین شدید از بالا و با غرور به بقیه نگریستن کار آسانی است و به راحتی می توانید از همه فاصله بگیرید و دیگر کسی را آدم حساب نکنید، اما این کار درستی نیست هیچ انسانی از روز اول موفق نبوده، بلکه دیگران نیز به او در این مسیر یاری رسانده اند تا موفق شود، از طرفی دیگر هم یادتان باشد که وقتی صاحب همه چیز میشوید باز هم کسی پیدا می شود که از شما بهتر باشد پس همیشه سعی کنید که با کسی که در جایگاه پایین تر از شما قرار دارد با تواضع و فروتنی و رفتار کنید تا نتیجه مثبت آن را از جهان پیرامون خود بگیرید.

در آخر نیز همیشه این را در زندگی در نظر داشته باشید که اگر برای برتر و موفق تر بودن نسبت به دیگران قرار باشد بقیه انسان ها را تخریب کنیدو حق کسی را زیر پا بگذارید، این موفقیت و بزرگی نه تنها در آخرت بلکه در دنیا نیز برایتان فایده ای ندارد وبدانید که موفقیت واقعی با توکل بر خداوند متعال و با تلاش راستین به وجود می آید و ماندگار می ماند.

منبع : 55 آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند :

    دیدگاه