ارسال به دیگران پرینت

سردار سلامی در همایش بین‌المللی حمایت از مردم یمن: یمن باتلاق آل سعود و آمریکایی‌ها خواهد شد

جانشین فرماندهی کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها و هم پیمانانشان‌ بدانند یمن باتلاق‌ آل سعود و آمریکایی‌ها خواهد شد.

۵۵آنلاین :

سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران در همایش بین‌المللی حمایت از مردم یمن که صبح امروز (پنجشنبه یکم آذر) در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تبریک ایام ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، گفت: پیام اسلام برای گشودن زنجیره‌های اسارت از جهل و ظلم نازل شد، پیام روح بخش هفته وحدت آن است که اسلام مرزهای‌ جغرافیایی را عامل جدایی قلب‌ها برای مسلمانان نمی‌داند.

وی با بیان اینکه مرزهای حقیقی ما، مرزهای‌ هویتی ماست گفت: تمام مسلمانان سرنشینان‌ یک کشتی هستند اگر از فلسطین‌ و یمن حمایت می‌کنیم اگر به افغانستان‌ می‌اندیشیم‌ یا برای کمک به مردم عراق و میانمار‌ تلاش می‌کنیم، پشت این همدلی‌ یک فلسفه‌ قرآنی وجود دارد مرزهای جغرافیایی‌، مرزهای سیاسی هستند و نه مرزهای عقیدتی‌؛ ما در اینجا گرد هم آمدیم تا حمایت خود را آشکارا از مردم مقاوم ملت‌های مسلمان اعلام کنیم.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه آنچه امروز در جوامع مسلمان می‌گذرد ناشی از سیاست‌های 100 سال اخیر دولت‌های استعمارگر‌ است افزود: هر آنچه امروز در منطقه شاهد هستیم ناشی از سیاست‌های آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی‌ و آل سعود است، این هندسه مصیبت‌ در جهان است؛ آنجایی که آمریکا جهان اسلام را بخشی از قلمرو‌ خود می‌داند و معتقد است بدون سیطره‌ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر جهان اسلام قادر نیست قدرت برتر جهان باشد.

سردار سلامی با بیان اینکه در منطق آمریکا‌ تمام جهان اسلام سکوی پرتاب‌ به سوی موفقیت‌ها است، اظهار کرد: این آرزوی آمریکایی‌ها در دوران‌هایی به واقعیت پیوست‌ اما وقتی شعله‌های انقلاب زبانه کشید‌ امواج مقاومت اسلامی در برابر این رویای‌ خطرناک آمریکا و رژیم صهیونیستی‌ شکل گرفت و از آن زمان این نزاع عمیق بین دنیای استکبار و جهان اسلام ایجاد شده است.

وی با ا شاره به اینکه امروز در برابر سیاست‌های آمریکا مقاومت اسلامی شکل گرفته است، اظهار کرد: امروز مسلمانان به آگاهی رسیدند‌ و از گورستان‌ جهل ناشی از دنیای مدرن‌ بیرون آمده، با یکدیگر‌ متحد شدند و آرزوی دشمنان فرو ریخت و این داستان نشان دهنده قدرتی است که مسلمانان می‌توانند داشته باشند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه در سال‌های گذشته سیلی‌های محکم و شکست‌های تاریخی زیادی به آمریکایی‌ها وارد شده است، گفت: امروز فلسطینیان‌ بیدار شده‌اند و اسرائیلی‌ها به دور خود دیوار کشیدند‌ ،گروه‌های فلسطینی‌ آنگونه‌ مسلح شده‌اند که موازنه‌ در منطقه را به نفع خود تغییر می‌دهند و موجب انحلال کابینه رژیم صهیونیستی‌ می‌شوند؛ فلسطینیان‌ همچنان جمعه‌های بازگشت‌ را زنده نگه می‌دارند.

سردار سلامی با بیان اینکه حزب‌الله‌ همچون‌ خورشید در منطقه مدیترانه‌ ایستاده است، ادامه داد: ارتش مردمی‌ سوریه‌ با همراهی ارتش این کشور‌ تمام سیاست‌های دشمنان را در سوریه به شکست‌ کشاند‌؛ شیعه و سنی‌ با یکدیگر جنگیدند و این پیروزی با خون شکل گرفت.

وی با اشاره به سخنان ترامپ‌ که گفته بود آمریکا 7 تریلیون‌ دلار در منطقه خرج کرده و چیزی آیدش‌ نشده است، گفت: سرمایه‌گذاری در منطقه هیچ نتیجه‌ای جز شکست برای آمریکایی‌ها نداشته است؛ آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر شکست‌ را به خوبی از ملت‌های مسلمان آموخته‌اند اما هنوز از این همه شکست عبرت‌ نگرفته‌اند؛ دشمنان در ابتدا تلاش می‌کردند این طور وانمود کنند که نمی‌توان دولتی اسلامی در جهان معاصر ایجاد کرد اما امام خمینی (ره) و تدابیر مقام معظم رهبری به همراه ملت مقاوم ایران ثابت کردند‌ یک امت مسلمان‌ با آرمان‌های بزرگ می‌تواند در برابر تمامی سیاست‌های دشمنان ایستادگی کرده‌ و پیشرفت کند.

سردار سلامی افزود: این همایش در تهران برگزار می‌شود، اینجا پایتخت کشوری است که دشمنان در تلاشند تا آن را شکست دهند؛ امروز شما چه چیزی در این کشور جز موفقیت در زمینه‌های مختلف می‌بینید؟ ملت ایران آمریکا را به زمین زد و این هم نمونه‌ دیگری از موفقیت‌های امت اسلامی است.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه روش مقابله آمریکایی‌ها مقابله با ملت‌های مسلمان است، اظهار کرد: ترامپ‌ دیروز ملت ایران را ملتی تروریست‌ خواند به همین دلیل هم با تحریم‌ها برای ضربه به ملت برنامه‌ریزی کرده است، اما همگان باید بدانند که قدرت امروز ایران نه به اندازه شکست نخوردن که بر اساس شکست دادن است، ما هرگز برای شکست نخوردن برنامه‌ریزی کردیم بلکه هدف ما شکست‌ دشمنان اسلام است.

وی با اشاره به حوادث منطقه گفت: رئیس جمهور آمریکا یک خصوصیت‌ مثبت دارد و آن این است که چهره واقعی آمریکا را نشان می‌دهد و آن همان ویژگی‌ ضد ملت‌های این کشور استکباری‌ است شما می‌بینید که امروز دشمنان اسلام ملت یمن و مردم مظلوم غزه را در محاصره قرار دادند، ملت‌ها نوک پیکان فشار‌های آمریکاست‌.

سلامی با اشاره به اینکه ترامپ‌ ایران را مسئول جنگ یمن معرفی کرده است، خاطرنشان کرد: ما به آنها می‌گوییم که شما نمی‌گذارید یک دانه گندم یا یک آمپول‌ وارد یمن شود چگونه ممکن است ما به یمن موشک ارسال کنیم؟ شما پشت سر قتل عام مردم یمن هستید چگونه ملت دیگری را متهم حوادث یمن می‌کنید؟ شرم بر کسانی که با جنایت علیه ملت‌ها در حال تکرار قتل‌های هیروشیما‌ و ناکازاکی‌ هستند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران افزود: فرض کنیم که انصارالله‌ یمن حامی و هم پیمان نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، آیا این دلیل می‌شود که شما بر سر ملت مظلوم و بی دفاع یمن موشک بیندازید‌ و فرزندانشان‌ را به قتل برسانید؟ کدام منطقی در جهان این سیاست شما را می‌پذیرد؟ یک میلیون و 800 هزار کودک یمنی امروز در معرض قحطی و قتل عام قرار دارند آیا جهان امروز که در برابر قتل یک روزنامه‌نگار به حق عربستان را تحت فشار قرار داد این شرف و غیرت را ندارد که به دلیل قتل و قحطی‌ کودکان یمنی در برابر رژیم آل سعود بایستد‌.

سلامی با بیان اینکه ملت آمریکا باید بداند دولت این کشور 410 میلیارد دلار از سعودی‌ها دریافت کرده تا در برابر قتل عام یمنی‌ها سکوت کند، خاطرنشان کرد: این چهره واقعی دولت آمریکاست‌ اما آمریکایی‌ها و هم پیمانانشان‌ بدانند یمن باتلاق‌ آل سعود و آمریکایی‌ها خواهد شد و به زودی بانگ‌ پیروزی مردم یمن به گوش خواهد رسید و آمریکایی‌ها و هم پیمانانشان‌ سرافکنده و خجالت‌زده خواهند شد.

وی با بیان اینکه منطق مقاومت در حال رشد است، یادآور شد مطمئن باشید امت اسلام یکپارچه‌ هستند همه ما یمنی‌، سوری و عراقی هستیم‌ هویت ما در هم تنیده‌ و دیگر عصر برده‌داری مدرن‌ به پایان رسیده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه