ارسال به دیگران پرینت

امروز روز آزمایش مسؤولان است نه مردم

امروز زمانی است که نشان می‌دهد مدعیان اداره کشور چند مرده حلاج هستند.

۵۵آنلاین :

به بهانه سخنان رییس جمهور

کارگران هفت تپه زیر بار این همه آزمایش کمرشان شکست. 3 ماه حقوق نگرفته‌اند و بعد از این که کارد به استخوان‌شان رسید لب به اعتراض گشودند.

مصطفی داننده- رییس جمهور روحانی در جریان سفر استانی خود به خوی در آذربایجان غربی گفت:« امروز روز آزمایش دولت نیست، روز آزمایش همه ملت در برابر اقدامات ظالمانه آمریکاست.»

آزمایش؟ این مردم چقدر دیگر باید آزمایش بشوند؟ تا جایی که می‌دانم و می‌دانید مردم سال‌های سال‌است که در معرض آزمایش و ایستادگی در برابر مشکلات بوده‌اند. چه آزمایشی بزرگ‌تر از جنگ که این مردم در آن سربلند بیرون آمدند؛ به قول حافظ : «ما آزموده‌ایم در این شهر بخت خویش»

اتفاقا امروز زمان آزمایش مسؤولان کشور است. امروز زمانی است که نشان می‌دهد مدعیان اداره کشور چند مرده حلاج هستند.

نمی‌شود هر وقت که پای آزمایش در میان است، ملت به صحنه بیایند. اینبار جدی جدی نوبت مسؤولان است. مردم چه کاری باید بکنند که تا به امروز نکردند؟ به قول معروف هر سازی زده شد این مردم با آن رقصیدند.

مگر چقدر می‌شود از آنها انتظار داشت. کارگران هفت تپه زیر بار این همه آزمایش کمرشان شکست. 3 ماه حقوق نگرفته‌اند و بعد از این که کارد به استخوان‌شان رسید لب به اعتراض گشودند تا تنها و تنها حق خود را بگیرند.

لطفا مسؤولان هم در ورطه آزمایش قرار بگیرند. چه اشکالی دارد؟

شبانه روز تلاش کنید، تصمیم درست بگیرد و اجازه ندهید کار به جایی رسد که مردم برای احقاق حق خود به کوچه و خیابان بیایند چون نان ندارند بخورند.

واقعا تصور کارگران هفت تپه و وضع زندگی آنها، دل آدمی را خون می‌کند. امثال این کارگران در کشور کم نیستند. کسانی که صورت‌شان را با سیلی سرخ می‌کنند تا کسی نفهمد، سر گرسنه به بالین می‌گذارند.

شاید اگر مسؤولان در آزمایش خود سربلند بیرون می‌آمدند امروز شاهد این گونه مشکلات نبودیم.

مسؤولان برای اینکه بدانند مردم چه سختی‌هایی را تحمل می‌کنند سری به بازار خوراکی‌ها و مواد مصرفی بزنند. سری بزنند و ببیند این 200 هزارتومان بسته حمایتی که به کسانی که زیر 3 میلیون درآمد دارند، تعلق می‌گیرد تنها و تنها خرج چند روز یک خانواده کوچک است.

بلبشو در بازار یعنی اینکه مسؤولان ما برخلاف مردم از آزمایش خود سربلند بیرون نیامدند. همین که در شهر پیچیده است، قرار است مردم برای یک پراید 32 میلیون پول بدهند، یعنی مدیران کشور موفق نبوده‌اید.

اینکه تحریم‌های آمریکا ظالمانه است بر هیچکس پوشیده نیست. اینکه این تحریم‌ها انسانیت را هدف گرفته‌است شکی نیست اما خوب آیا ما نمی‌دانستیم تحریم چیست؟ آیا برای اولین بار است تحریم شده‎‌ایم؟ به خدا که با حرف نمی‌شود از بس مشکلات بر آمد.

دولت هر روز در حال سخنرانی است و مجلس به دنبال استیضاح و دیگر نهادها هم فقط نگاه می‌کنند یا خورد را سرگرم مسائل دیگر کرده‌اند.

بله با این شیوه، اگر تحریم‌ها کمر مردم را خم نکند باید تعجب کرد.

مردم از آزمایش خود سربلند بیرون آمده‌اند و تاریخ به خوبی گواه این معناست حالا دیگر وقت آزمایش مسؤولان است، بسم‌الله این گوی و این میدان.

منبع : عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه