خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

دیدار ابراهیم رئیسی ظهر امروز با نخبگان

رئیس جمهور : مردم نظاره گر نباشند و با نگاه ملی به کمک دولت بیایند

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا در استان قم گفت: امروز روز بصیرت و میثاق با ولایت است و باید از زمان شناسی مردم عزیز ایران تقدیر کرد.

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا در استان قم گفت: امروز روز بصیرت و میثاق با ولایت است و باید از زمان شناسی مردم عزیز ایران تقدیر کرد.

رئیس جمهور خدمت به قم را یکی از وظایف مهم دولت دانست.

رئیس جمهور ظهر امروز در دیدار با نخبگان، علما، خانواده شهدا و جمعی از اقشار مختلف استان قم، بیان کرد: امروز روز بصیرت و میثاق با ولایت است و باید از زمان شناسی مردم عزیز ایران تقدیر کرد.

رئیسی ابراز کرد: برای وجود چنین مردم دوست شناس و دشمن شناسی باید از خداوند متعال سپاس گزاری کرد.

وی با بیان اینکه امروزه بیش از هر زمانی نیازمند بصیرت هستیم تصریح کرد: همواره بصیرت می تواند راه را روشن کند و باید بصیرت در دین را کسب کرد.

رئیس جمهور با اشاره به سیره حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: در جهان اسلام به دلیل عدم تحلیل درست از جریان داعش، حاج قاسم سلیمانی در برابر دشمنان ایستاد و روشنگری کرد و به عنوان یک مجاهد نقش آفرید.

وی با بیان اینکه خون شهدا از جامعه جهل زدایی می کند، تشریح کرد: امروزه با جاهلیت مدرن که دارای ثروت، علم و قدرت رسانه همراه است مواجهیم.

رئیسی بیان کرد: وجود ۶ هزار شهید قم به تناسب جمعیت نشانه صدق قمی ها است و قم نماد بصیرت آفرینی برای منطقه و جهان اسلام است و جهان نیز قم را با همین عنوان میشناسند.

وی تاکید کرد: خدمت به قم خدمت به نظام است و این جایگاه نه تنها در ایران بلکه در جهان به عنوان بزرگ ترین حوزه اسلام در دنیا مشهود است.

رئیس جمهور ابراز کرد: قم شهری است که هم در حوزه علمی و هم در حوزه تربیت نیروی کارآمد در جهان اسلام است.

رئیسی تشریح کرد: دولت نسبت به قم مسئولیت سنگینی حس می کند و باید این وظیفه را به درستی انجام دهد.

وی ادامه داد: همواره نیازمند استفاده از پیشنهادات فرهیختگان قمی برای پیشبرد اهداف دولت هستیم.

رئیس جمهور بیان کرد: امسال سال رفع موانع و پشتیبانی از تولید است و دولت باید به این وظیفه پایند باشد و از قمی ها تقاضا داریم که مجدانه در این عرصه حضور یابند و دولت نیز آنها را همراهی کند.

وی تاکید کرد: بازار باید احساس ثبات کند و بی ثباتی برای تولید کننده بسیار خطرناک است و فعالیت اقتصادی را باید با ثبات اقتصادی حمایت کرد.

رئیسی ادامه داد: دریافت سود بیش از میزان مقرر در شورای پول و اعتبار مجاز نیست.

رییس جمهور با اشاره به اهمیت فعالیت شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: باید زمین مناسبی برای ایجاد پارک علم و فناوری جامع در اختیار قم قرار گیرد.

وی با اشاره به تولید نهاده های دامی، خاطر نشان کرد: امروزه استقلال کشاورزی برای کشور بسیار مهم است و تنها راه دستیابی به این استقلال تولید این نهاده های دامی است.

رئیس جمهور اتمام پروژه های نیمه کاره در استان را مورد توجه قرار داد و گفت: پروژه های نیمه تمام در سراسر کشور به اندازه ده ها سال است که کلنگ زنی شده اما تکمیل نشده است اما اولویت دولت، اتمام پروژه های نیم تمام است و از تمام کسانی که دارای امکان سرمایه گذاری در این طرح ها هستند با تضمین سرمایه گذاری و سود از آنها دعوت می کنیم.

رئیسی با بیان اینکه در هر عرصه ای که مردم آمدند موفق شدیم، اظهار کرد: یکی از مسائل مهم، مردمی سازی حکمرانی در کشور است و با مشارکت مردم بسیاری از مسائل را حل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: باید زمینه ی حضور مردم در بخش های تولیدی فراهم شود.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به فعالیت موثر خیرین در استان قم، تشریح کرد: خیرین یکی از جلوه های مشارکت مردمی هستند و باید از این مجموعه استفاده شود.

رئیسی همچنین نقش معلمان در تربیت آینده سازان را مهم برشمرد و نسبت به حفظ منزلت معلمان و توجه به مطالبات آنان تاکید ورزید.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه حل آسیب های اجتماعی، گفت: تمام مسئولین مرتبط برای حل این مشکلات باید پای کار بیایند.

رئیس جمهور از احساس نیاز دولت برای همراهی در پیشبرد برنامه ها نام برد و تصریح کرد: دولت امروز متعلق به همه ی جمهور است و مردم نظاره گر نباشند و با نگاه ملی به کمک دولت بیایند.

رئیسی بیان کرد: ظرفیت و امکانات در کشور کم نیست و افزایش بهره وری تمام مشکلات را حل خواهد کرد.

وی تشریح کرد: اگر هزینه ها در کشور کاهش یابد و درآمد ها افزایش یابد شاهد رشد اقتصادی خواهیم بود و به رشد ۸ درصدی می رسیم.

رئیسی جمهور به دلایل مهاجرت روستائیان به حاشیه شهر ها اشاره کرد و عنوان کرد: خرید محصولات کشاورزی کشاورزان باید تضمین شود و تسهیلات و تضمین خرید محصول به آنها داده شود.

وی ادامه داد: باید کاری کنیم تا فعالیت کشاورزی برای کشاورزان به صرفه باشد.

رئیسی همچنین به تقویت ارتباط دانشگاه با تمام حوزه ها تاکید کرد و گفت: باید اقتصاد علمی شود.

رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: امید می رود با همکاری مدیران و نمایندگان مجلس و همراهی مردم گام های بزرگی در راستای حل مشکلات مردم برداریم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

نتیجه بازی امروز را حدس بزنید. ( ایران - عراق )
نتیجه نظرسنجی

توسعه