ارسال به دیگران پرینت

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

آب مهمترین اولویت یزد برای طرح در سفر رئیس جمهور است

یزد- رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: آب مهمترین اولویت یزد برای طرح در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان یزد است.

 محمدصالح جوکار عصر پنجشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان با حضور امام جمعه، استاندار و جمعی از مسئولان استان یزد اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که در استان باید به آن توجه کنیم این است که خط و مسیر توسعه استان باید مشخص و شفاف باشد و همه در استان نسبت به آن اتفاق نظر داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای اینکه به این نتیجه برسیم باید جلسات مشترکی میان نهادهای مختلف در استان برقرار شود و در ارتباط با نیازها و ظرفیت‌های استان بررسی لازم صورت پذیرفته و به یک صدای واحد برای توسعه یزد دست پیدا کنیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور به استان یزد عنوان کرد: صبح امروز در نشست مجمع نمایندگان استان یزد آب مهمترین اولویت استان یزد برای طرح در سفر رئیس جمهور به استان یزد مطرح شد.

جوکار گفت: در این حوزه هم تاکید ویژه صورت گرفت که تمرکز بر انتقال خط دوم انتقال آب به استان یزد از سرچشمه خرسان گذاشته شود و همه نسبت به این موضوع تاکید داشته باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: استان یزد به صورت ویژه با بحران منابع آبی روبرو است و ذخایر آب زیرزمینی این استان سالانه ۴۵ سانتیمتر با افت و کاهش روبرو است.

وی گفت: موضوع بعدی که مورد نیاز استان یزد است، پروژه‌های با پیشرفت ۴۰ درصد به بالا است که تاکنون میلیاردها برای آن هزینه شده و برای تکمیل نیاز به تسهیلات و حمایت دارند.

جوکار ادامه داد: توسعه متوازن در استان، پدیده حاشیه‌نشینی، تقویت و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، مهاجرت‌های داخلی و خارجی، پرداخت سهم دولتی پروژه‌های خیری هم از جمله دیگر موارد و اولویت‌هایی است که در سفر رئیس‌جمهور باید به آن توجه داشت.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه