ارسال به دیگران پرینت

جدال خونین پلیس با سارقان قمه به دست | بازداشت یک خارجی در مشهد

اعضای یک شبکه سرقت در مشهد به ضرب گلوله پلیس زمین گیر و دستگیر شدند.

پرونده و گزارش های زیادی مبنی بر  گوشی قاپی های سریالی  و زورگیری های خیابانی با چاقو و قمه به دست پلیس رسیده بود و هر بار که مأموران خود را به محل ارتکاب جرم می رساندند نه خبری از سارقان بود و نه اثری از آن ها. اظهارات ده ها مال باخته در این پرونده نشان از این داشت که سارقان 2جوان موتورسوار بوده اند که در ساعات اولیه روز مرتکب سرقت شده اند.

گوشی های تلفن همراهی که هیچ وقت ردزنی نشد و دست صاحبانشان هم به آن ها نرسید.

رشته گزارش های این پرونده همچون کلافی در خود پیچیده بود و مأموران قانون برای اینکه بتوانند ردی از متهمان پیدا کنند از هیچ تلاشی مضایقه نمی کردند. بررسی های میدانی ضابطان قضایی درباره این پرونده ادامه داشت تا اینکه مأموران پلیس امنیت عمومی شهر مشهد موفق شدند تا ردی از 2سارق موتورسوار به دست آوردند.

رصد میدانی و کنترل نامحسوس مأموران سرانجام نتیجه داد و مأموران توانستند 2سارق موتورسوار را پس از شناسایی در یکی از خیابان های مرکزی مشهد، تا مخفیگاه یکی از مال خران اموال مسروقه مورد تعقیب قرار دهند.

همین سرنخ زمینه اجرای یک عملیات همه جانبه پلیسی را رقم زد و مأموران با اخذ مجوز قضایی وارد عمل شدند و در اقدامی غافل گیرانه 2سارق موتورسوار و یک مال خر اموال مسروقه را دستگیر کردند.

متهمان به دام افتاده حاضر به همکاری با مأموران نبودند و حقیقت سرقت و زورگیری های اخیر در خیابان های مشهد را انکار می کردند. از آنجا که مأموران پلیس امنیت مشهد با دست پر به میدان آمده بودند این افراد را با مستندات تصویری موجود که در همگی نقش آن ها پررنگ بود، روبه رو کردند.

همین شواهد موجود موجب شد تا متهمان دست از انکار حقیقت بردارند و به حرف بیایند. در تحقیقات بعدی این پرونده مشخص شد که مال خر اموال مسروقه به دام افتاده به تازگی ده ها گوشی تلفن همراه سرقتی را از سوی چند رابط خود به کشور همسایه ارسال کرده و به فروش رسانده است.

همچنین در بررسی های بعدی پلیس مشخص شد که این فرد در آخرین اقدام مجرمانه خود 90 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه را به کشور همسایه ارسال و بابت آن 237 میلیون تومان دریافت کرده است که این وجوه به چند حساب بانکی متهم واریز شده است.

مال خر اموال مسروقه که دیگر راهی برای کتمان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و یکی از همدستان خود که در این زمینه با او همکاری می کرد را به پلیس لو داد. متهمی که تبعه خارجی است و گوشی های تلفن همراه را برای این مال خر سرقت می کرده‌است.

جدال خونین پلیس با سارقان قمه به دست / بازداشت یک خارجی در مشهد

روایت سوم: قمه کشی روی پلیس

تحقیقات این پرونده هرچه جلوتر می رفت حقایق تازه تری را برای مأموران می گشود. سرنخ هایی نشان می داد سارق تبعه خارجی سرشاخه اصلی این باند سرقت و زورگیری است. مأموران پلیس امنیت عمومی مشهد با در دست داشتن این سرنخ و دیگر اطلاعاتی که داشتند موفق به ردزنی متهم شدند و به سراغ وی رفتند.

متهم و همدستش در حالی که سوار بر یک دستگاه خودرو سواری بودند و قصد داشتند تا گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان را سرقت کنند در برابر مأموران قانون قرار گرفتند. سارق تحت تعقیب که یک قبضه قمه در دست داشت برای اینکه بتواند از چنگ قانون بگریزد به سمت یکی از مأموران حمله برد و ضربه ای به این ضابط قضایی زد و او را از ناحیه دست مجروح کرد.

تیم بررسی کننده این پرونده بلافاصله با مشاهده این صحنه دل خراش وارد عمل شد و برای اینکه مانع از فرار متهم و همدستش شود به او اخطار ایست داد اما سارق مسلح بدون توجه به اخطار قانون پا به فرار گذاشت.

در حالی که مجرمان فراری قصد تسلیم شدن در برابر ضابطان قضایی را نداشتند، مأموران برای متوقف ساختن آن ها دست به اسلحه برده و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح ابتدا چند تیر هوایی شلیک کردند. شلیک هوایی تیر هم مانع از فرار متهمان نشد و در این لحظه سرتیم گروه پلیس به سمت پایین تنه سارق قمه به دست نشانه روی کرد و او را با یک شلیک از ناحیه پا زخمی کرد.

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: مأمور پلیس که از ناحیه دست مجروح شده بود و متهم به بیمارستان منتقل شدند. طبق گزارش پزشکان حال عمومی پلیس زخمی شده مطلوب است و این مأمور قانون به زودی از بیمارستان ترخیص خواهد شد.

سرهنگ حسین دهقان پور ادامه داد: متهم پرونده اما در تحقیقات اولیه پلیس ضمن اعتراف به جرمش اظهار کرد که سرقت هایشان را بین ساعت 6 بامداد تا 10 صبح انجام می داده‌اند و سپس تلفن های همراه مسروقه را به مال خر دستگیر شده می فروخته‌اند. اگرچه تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد اما متهم به دام افتاده تاکنون به ده ها فقره گوشی قاپی و زورگیری اعتراف کرده است.

 

منبع: افکارنیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه