خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وزیر کشور ترکیه خبر داد:

جلوگیری ترکیه از ورود دو میلیون مهاجر غیرقانونی به این کشور

وزیر کشور ترکیه طی سخنانی گفت که این کشور از سال ۲۰۱۶ به این سو، از ورود بیش از دو میلیون مهاجر غیرقانونی به خاک ترکیه جلوگیری کرده است.

 وزیر کشور ترکیه طی سخنانی گفت که این کشور از سال ۲۰۱۶ به این سو، از ورود بیش از دو میلیون مهاجر غیرقانونی به خاک ترکیه جلوگیری کرده است.

بر اساس این گزارش، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در «جلسه هیئت مهاجرت» در شهرستان گول‌باشی آنکارا که نمایندگان وزارتخانه‌، نهاد و سازمان‌های مربوطه در آن حضور داشتند، اظهار داشت: تعداد افرادی که از سال ۲۰۱۶ در مرزهای شرقی و جنوبی مانع مهاجرت غیرقانونی آنها شده‌ایم بیش از ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار نفر است.

وی افزود: به گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، ۳۹.۴ درصد از جمعیت سوریه هنوز در وضعیت پناهجویی هستند و بر اساس گزارش‌های بین‌المللی، ۴۵ درصد از مرگ پناهجویان طی ۲۴ سال گذشته در ۶ سال اخیر رخ داده است.

وزیر کشور ترکیه همچنین با اشاره به بحران مهاجرت از افغانستان گفت: تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۱ هزار افغان به کشورشان بازگردانده شدند. همچنین ۴۰ هزار پاکستانی نیز به کشورشان استرداد شدند.

سویلو تصریح کرد: تعداد ارقام ارائه شده توسط موسسه «فرانتکس» و یافته‌های ما نشان می دهد که تعداد مهاجرانی که به اروپا رسیده‌اند ۵۸۶ هزار و ۶۱۵ نفر است. به عبارت دیگر، از ۸۱۴ هزار و باقی مانده مهاجران غیرقانونی در ترکیه، ۵۸۶ هزار و ۶۱۵ نفر از طریق دریا یا زمین به اروپا رفته اند. ۱۰۰ هزار و ۱۶۹ نفر از این مهاجران برای حمایت بین المللی، یعنی پناهندگی درخواست کرده اند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ایران ارسالی در

    تمام پناهجویان بیایند ایران . ایجاد برا همشون جا هست .کار هست . امکانات و آب برق گاز وووو همه چیز موجود است .

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه