ارسال به دیگران پرینت

موافقت دولت با اختصاص اعتبار به وزارتخانه‌های نیرو و راه

هیئت وزیران در جلسه امروز که به ریاست حجت‌الاسلام رئیسی برگزار شد، با اختصاص اعتبار به وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی موافقت کرد.

جلسه هیئت دولت بعد از ظهر یکشنبه به ریاست سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، برگزار شد و در این جلسه هیئت وزیران با اختصاص اعتبار به وزارتخانه‌های نیرو و راه و شهرسازی موافقت کرد.

براساس مصوبه امروز هیئت وزیران، مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای آبگیری کامل سد گلورد و تأثیر آن در پیشگیری از سیلاب شهرستان نکا در استان مازندران و احداث راه و پل جایگزین (راه روستایی واقع در پایین‌تر از آب دریاچه سد مذکور) و برقراری ارتباط جاده‌ای روستاهای بالادست، به وزارت نیرو اختصاص یافت.

وزارت نیرو نیز موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

هیئت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به وزارت راه و شهرسازی به منظور تأمین ۵۰ دستگاه پل فلزی جهت تأمین و ذخیره‌سازی پل‌های موقت فلزی و ایجاد عبورگاه‌های موقت و فراهم نمودن امکان تردد و امدادرسانی بعد از وقوع مخاطرات طبیعی به ویژه سیلاب موافقت کرد.

دولت همچنین وزارت راه و شهرسازی را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبار فوق را هر سه ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کند.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی بررسی و به تصویب هیئت وزیران رسید.

اصلاح مصوبه تعیین ساز و کار مدیریت برق مصرفی دستگاه‌های اجرایی

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص مصوبه مربوط به تعیین ساز و کار مدیریت برق مصرفی دستگاه‌های اجرایی، با اصلاح این مصوبه موافقت کرد.

بر این اساس، شرط تصویب آئین‌نامه اجرایی بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه ششم توسعه در خصوص ارائه پیشنهاد مشترک توسط وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست حذف شد.

موافقت هیئت وزیران با افزایش سرمایه بانک مرکزی از محل اندوخته احتیاطی

دولت با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر افزایش سرمایه این بانک از محل اندوخته احتیاطی موافقت کرد.

بر این اساس، سرمایه بانک مرکزی از مبلغ ۶۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال به مبلغ ۶۹ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

تهاتر مطالبات و بدهی‌های دو شرکت خصوصی با دولت

هیئت وزیران در ادامه، پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تهاتر مطالبات و بدهی‌های دو شرکت خصوصی با دولت را به تصویب رساند.

به موجب این مصوبه، مطالبات شرکت‌های پرشیان انرژی جی و پرشیان فولاد از شرکت دولتی مدیریت شبکه برق تهران با بدهی آنها به سازمان‌های خصوصی‌سازی و امور مالیاتی کشور به مبلغ ۱,۴۲۹ میلیارد و ۷۶۳ میلیون ۱۸۵ هزار و ۲۹۰ ریال تهاتر می‌شود.

موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی بین ایران و ژاپن

هیئت وزیران، همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد و سرمایه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن اقدام کند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه