ارسال به دیگران پرینت

توضیحات همسر یکی از شهدای سانچی درباره تماس‌هایی که از آفریقا برقرار شد

سه سال پس از حادثه مرگبار سانچی، سوالات درباره آن دوباره افزایش پیدا کرده است و برخی تماس‌های مشکوک با خانواده سرنشینان باعث شده تا آن‌ها نسبت به صدور حکم فوت ۹ نفر از خدمه شکایت کنند و دادگاه هم بخاطر این شکایت، گواهی‌های فوت را باطل کرد.

سه سال پس از حادثه مرگبار سانچی، سوالات درباره آن دوباره افزایش پیدا کرده است و برخی تماس‌های مشکوک با خانواده سرنشینان باعث شده تا آن‌ها نسبت به صدور حکم فوت ۹ نفر از خدمه شکایت کنند و دادگاه هم بخاطر این شکایت، گواهی‌های فوت را باطل کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شکوفه عبدالله‌زاده، همسر احسان ابولی، افسر دوم کشتی سانچی، که البته از شکایت کننده‌ها نبود می‌گوید: «متاسفانه به ما گفتند که خدمه جان باختند و هیچ قایق نجاتی نتوانسته از کشتی آزاد شود و دو قایق نجات سوخته‌اند. همچنین صحنه‌سازی دانشجویان دانشگاه تهران نشان می‌داد بچه‌ها بیشتر از سه دقیقه وقت فرار کردن نداشتند، از سویی بخاطر حمل میعانات گازی امکان فرار نبوده و متاسفانه بخاطر استنشاق دود و گاز فوت کرده‌اند. به همین دلیل ما دیگر شکایتی نکردیم.»

همسر احسان ابولی، درباره جزییات این تماس‌ها به خبرآنلاین می‌گوید: «خانواده‌های دیگر می‌گفتند که این تماس‌ها از کشورهای مختلف با آنها گرفته شده است، با بعضی از آنها از کشورهای آسیایی و با برخی دیگر از کشورهای آفریقایی تماس گرفته شده است. البته هیچ کدام از خانواده‌ها نتوانسته‌اند با خود فرد صحبت کنند. بعد هم تماس‌ها قطع می‌شد و وقتی هم که خود فرد با آن شماره تماس می‌گرفت، آن شماره بوق اشغال می‌خورد. شکی که خانواده‌ها دارند این است که چرا این شماره‌ها اصلا پیگیری نمی‌شوند تا مشخص شود چه افرادی و از کجا تماس می‌گیرند.»

او ادامه می‌دهد: «من فکر می‌کنم که وزارت اطلاعات کشور آن قدر  باید قوی باشد که بفهمد این تماس‌ها از کجا گرفته می‌شود. به همین دلیل این سوال وجود دارد که چرا این تماس‌ها پیگیری نشدند تا مشخص شود اگر کسی در حال اذیت کردن خانواده‌هاست، چرا این کار دارد صورت می گیرد. فکر می‌کنم بیشتر شک خانواده‌ها نسبت به این موضوع است، البته با ما کسی تماس نگرفته است.»

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • Zarei ارسالی در

    به هیچ عنوان نمیتوان صحنه اتفاق دیگری را برای سانچی در ذهن به تصویر کشید ،آیا این تماسهای مشکوک و باطل کردن گواهی فوت نه نفر از خدمه سانچی به معنی زنده بودن آنهاست ؟؟ یا آنها مورد سوء استفاده دولت چین یا گروههای تروریستی قرار گرفته اند؟؟ یا مسائلی دیگر که سنگینتر است ،یعنی اینکه تصادف کشتی فله بر چینی با سانچی نقشه از پیش تعئین شده برای منظوری خاص بوده؟؟ از همه مهمتر چرا از ایام آن اتفاق تا حال هیچگونه خبری مبنی بر نهاد مسئول پیگیری سانحه سانچی به اطلاع مردم نرسیده است ؟؟ و اگر افرادی مسئول رسیدگی بوده اند چرا تا بحال گزارشی ارائه نکرده اند ؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه