خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وزارت کشور عراق: هیچ گونه تبادل اطلاعاتی با آمریکا درباره حمله به سوریه نداشتیم

وزارت کشور عراق هر گونه تبادل اطلاعاتی این وزارتخانه با ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش در خصوص حمله بامداد روزجمعه به خاک سوریه را رد کرد.

فارس: وزارت کشور عراق روز جمعه ارائه هر گونه اطلاعاتی به ائتلاف بین المللی به منظور حمله هوایی در شرق سوریه را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: «به دنبال اظهارات و بیانیه‌های متعلق به تبادل اطلاعات عراق با نیروهای ائتلاف بین المللی در خصوص یک حمله هوایی علیه خاک سوریه، وزارت کشور عراق مایل است توضیح دهد که ساز و کار همکاری این وزارتخانه با ائتلاف بین المللی محدود به توسعه توانایی‌ها و مهارت‌های نیروهای امنیتی عراق در زمینه کار پلیسی است؛ به گونه‌ای که توانمندی نیروهای این وزارتخانه در خصوص امنیت داخلی، مبارزه با جرایم و دستیابی به صلح اجتماعی را افزایش می‌دهد».

بر اساس این بیانیه، هیچ تبادل اطلاعاتی میان دستگاه‌های وزارت کشور عراق نیروهای ائتلاف بین المللی مربوط به حمله هوایی فوق الذکر صورت نگرفته است.

به گزارش رسانه‌های عراقی، هواپیماهای آمریکایی بامداد جمعه منطقه بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق در مرز میان دو کشور را هدف قرار داد.

گزارش‌های اولیه نیز از به شهادت رسیدن یک نفر و زخمی‌شدن چند نفر دیگر حکایت داشت. صابرین‌نیوز اعلام کرد آمریکا یک ساختمان خالی و نقطه دیگری را که متعلق به گروه‌های مقاومت بوده هدف قرار داد که به شهادت یک نفر و جراحت‌های جزئی چند نفر دیگر منجر شد.

بعد از این گزارش‌ها، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای تایید کرد ارتش آمریکا به دستور جو بایدن مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرد و این حمله بر اساس اطلاعات دریافتی از سمت دولت عراق انجام شده است.

وزارت دفاع عراق عصر امروز(جمعه) اظهارات وزیر دفاع آمریکا در این خصوص را عجیب خواند و گفت:« ما ضمن تکذیب این خبر می‌گوییم که همکاریمان با نیروهای ائتلاف بین المللی محدود به هدف معینی است که برای تشکیل این ائتلاف به خصوص در زمینه مبارزه با داعش و تهدید آن برای عراق مشخص شده است به گونه‌ای که حاکمیت عراق و تمامیت ارضی عراق را حفظ کند».

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه