ارسال به دیگران پرینت

کاخ سفید:

بایدن حکومت طالبان بر افغانستان را نمی‌پذیرد

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری تاکید کرد که دولت بایدن حکومت گروه طالبان بر افغانستان را نخواهد پذیرفت. ساکی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا بایدن حکومت طالبان بر افغانستان را می‌پذیرد، گفت: «نه، فکر نمی‌کنم او این موضوع را بپذیرد».

درحالیکه دولت بایدن مشغول بررسی توافقنامه قطر است، سخنگوی کاخ سفید گفت که رئیس جمهور آمریکا با حکومت گروه طالبان بر افغانستان موافق نیست.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری تاکید کرد که دولت بایدن حکومت گروه طالبان بر افغانستان را نخواهد پذیرفت.

ساکی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا بایدن حکومت طالبان بر افغانستان را می‌پذیرد، گفت: «نه، فکر نمی‌کنم او این موضوع را بپذیرد».

از سوی دیگر «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز تاکید می‌کند که دولت بایدن در بررسی توافق با طالبان بطور مداوم با دولت افغانستان در تماس است.

این در حالی است که دولت افغانستان مخالف توافقنامه قطر بوده و تاکید دارد که توافق آمریکا با طالبان تاثیری بر کاهش خشونت‌‌ها نداشته و در ایجاد این توافق مشورت‌های لازم با دولت افغانستان صورت نگرفته است.

چندی پیش نیز «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان تاکید کرد که دولت این کشور خواستار ادامه حضور نیروهای آمریکایی و ناتو تا دو سال آینده است.

از سوی دیگر طالبان می‌گوید که براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی باید تا پایان ماه آوریل (11 اردیبهشت) خاک افغانستان را ترک کنند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه