ارسال به دیگران پرینت

دانلود clubhouse دوبرابر شد

بنابر گزارشات تعداد دانلود نرم‌افزار کلاب‌هوس (Clubhouse) در دوهفته، دوبرابر شده است. به گزارش بی‌بی‌سی این نرم‌افزار چت صوتی، از ۱۳تا ۲۸ بهمن‌ماه، از ۳/۵ میلیون دانلود به ۸/۱ میلیون رسیده است.

بنابر گزارشات تعداد دانلود نرم‌افزار کلاب‌هوس (Clubhouse) در دوهفته، دوبرابر شده است. به گزارش بی‌بی‌سی این نرم‌افزار چت صوتی، از ۱۳تا ۲۸ بهمن‌ماه، از ۳/۵ میلیون دانلود به ۸/۱ میلیون رسیده است.

ثبت‌نام این اپلیکیشن برای عموم آزاد نیست و نیاز به دعوت‌نامه از طرف اعضا دارد. هر عضو کلاب‌هاوس فقط می‌تواند برای ۲ نفر دعوت‌نامه ارسال کند. از طرفی نسخه آندروید این شبکه اجتماعی نو ظهور هنوز ارائه نشده و فقط کاربران آیفون دار می‌تواند عضو این اپلیکیشن شوند.

با توجه به  این محدودیت‌ها، این اپلیکیشن بین سلبریتی‌ها موجی ایجاد کرده است و باعث استقبال جهانی از آن شده است. اما این محبوبیت، نتوانست جلوی انتقادهایی که به آن می‌شود را بگیرد. برای مثال کارشناسان اعلان کرده‌اند که کابران آمریکایی یا دیگر کشورها، گاهی داده‌هایشان از سرورهای چین عبور می‌کند. همچنین نگرانی‌های امنیتی درباره این نرم‌افزار وجود دارد. آن طور که عنوان شده است که دسترسی به شماره تلفن‌ها و آدرس‌ها در این برنامه زیر ذره‌بین رفته است.

اما به نظر می رسد این نگرانی ها تأثیر چندانی در علاقه کاربران نداشته است. حدود ۲/۶میلیون از دانلودها در آمریکا بوده و بقیه در سراسر جهان گسترده بوده. قسمتی از این تقاضا به خاطر توجه چهره‌های فناوری مانند ایلان ماسک و مارک‌ زاکربگ به آن است. و همچنین شایعه شده است که شرکت فیسبوک در حال کار محصولی مشابه کلاب‌هاوس می‌باشد.

با این حال، تعداد دانلود یک نرم‌افزار را نمی‌توان مقیاسی برای تعداد کاربران آن در نظر گرفت. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از اپ استور اقدام کنید، اما عضویت شما در گرو داشتن یک دعوت‌نامه از کاربران دیگر است. نکته جالب این است که clubhouse کاربران را به دانلود نرم‌افزار تشویق می‌کند. کاربران جدید می‌توانند از الان نام‌کاربری خودشان را برای آینده رزرو کنند.

کلاب‌هاوس تا به این لحظه تعداد کاربران خودش را اعلان نکرده است. ولی برخی پیش‌بینی‌ها تعداد کاربران این شبکه اجتماعی را بیش ۶ میلیون برآورد می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه