خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی اتحادیه اروپا:

بورل آماده دعوت از اعضای برجام و آمریکا است

سخنگوی اتحادیه اروپا روز جمعه به خبرگزاری ریانووستی گفت که برای دعوت از شرکت کنندگان در برجام و آمریکا به یک نشست غیررسمی و رایزنی در مورد اقدامات بعدی آمادگی دارد. (جوزپ) بورل تصریح کرد که اروپا از "اولین واکنش مثبت" نسبت به پیشنهاد اروپا درباره رایزنی در خصوص برجام با مشارکت آمریکا استقبال می کند.

خبرگزاری ریانووستی اعلام کرد که جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای دعوت از شرکت کنندگان در برجام و آمریکا برای حضور در نشستی غیررسمی آماده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا روز جمعه به خبرگزاری ریانووستی گفت که برای دعوت از شرکت کنندگان در برجام و آمریکا به یک نشست غیررسمی و رایزنی در مورد اقدامات بعدی آمادگی دارد.

(جوزپ) بورل تصریح کرد که آماده دعوت از اعضای برجام و آمریکا به نشستی غیررسمی برای تعیین گام های بعدی است.

وی توضیح داد که اروپا از "اولین واکنش مثبت" نسبت به پیشنهاد اروپا درباره رایزنی در خصوص برجام با مشارکت آمریکا استقبال می کند.

سخنگوی اتحادیه اروپا مدعی شد که اتحادیه اروپا نگران اقدام های ایران در زمینه هسته ای است، فقط با بازگشت به برجام از جمله لغو تحریم ها، می توان تشدید آن را متوقف کرد.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا یادآورشدکه این اتحادیه از نخستین واکنش مثبت به پیشنهاد داده شده از سوی اروپا برای رایزنی در مورد برجام با شرکت آمریکا استقبال می کند.

سخنگوی اتحادیه اروپا تصریح کرد: معامله هسته ای در شرایط حساس و بحرانی قرار دارد و اتحادیه اروپا در حال انجام مذاکرات فشرده با شرکت کنندگان در برجام و آمریکا است.

ریچارد میلز سرپرست نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت به طور رسمی ادعای گذشته کشورش مبنی بر اعمال تحریم‌های شورا علیه ایران را پس گرفت.

آمریکا با رد ادعای پیشین دونالد ترامپ درباره اعمال تحریم‌های ضدایرانی شورای امنیت و اعلام آمادگی برای شرکت در نشست گروه ۱+۵ و ایران درباره برجام سرانجام اولین سیگنال برجامی را به ایران مخابره کرد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رییس جمهوری روسیه از انصراف آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در شورای امنیت استقبال کرد.

پسکوف روز جمعه به خبرنگاران افزود: تصمیم آمریکا برای انصراف از اعمال تحریم ها در مورد ایران، اقدام خوبی است و فشار تحریمی مانع اجرای برجام شد.

وی افزود: روسیه طرفدار و حامی برجام است و از خروج آمریکا از توافقنامه هسته‌ای متاسف است و به احیای این توافق بین‌المللی امید بسته است.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه نیز امروز از آمادگی آمریکا برای حضور در مذاکرات برجام استقبال کرد و ادامه داد: این می تواند گامی در جهت احیای کامل توافق هسته ای باشد.

ریابکوف در گفت و گو با رسانه های روسی ادامه دادکه مسکو امیدوار است همه اعضای باقی مانده در برجام، نظر مثبتی نسبت به ایده برگزاری نشست با حضور آمریکا داشته باشند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه