ارسال به دیگران پرینت

سفر غیر ضروری یعنی انتخاب رفت و آمد در راهروی بیمارستان‌ها

مردانی گفت: از فکر مسافرت بیرون بیایید در غیر این صورت مجبورید بعد از سفر، در راهرو‌ی بیمارستان‌ها رفت و آمد کنید.

مردانی گفت: از فکر مسافرت بیرون بیایید در غیر این صورت مجبورید بعد از سفر، در راهرو‌ی بیمارستان‌ها رفت و آمد کنید.
مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: کرونای جهش یافته انگلیسی نسبت به گونه قبلی، قدرت سرایت بسیار بالاتری دارد.

او افزود: گونه قبلی، افراد سالمند را بیشتر درگیر می‌کرد و بیماری زمینه‌ای در آن نقش مهمی داشت اما این نوع جهش یافته، جوانان زیر ۲۰ سال را درگیر می‌کند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: با توجه به فراگیری این ویروس بین کودکان، در مناطق قرمز و نارنجی، کودکان اصلا نباید به مدرسه بروند و در مناطق آبی و زرد، با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی، به ویژه فاصله گذاری صحیح و تاکید بر استفاده از ماسک، کودکان می‌توانند در صورت نیاز در مدارس حاضر شوند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: در ایام تعطیلات قبل از عید نوروز، خانواده‌ها باید از فکر مسافرت بیرون بیایند وگرنه مجبورند بعد از سفر، در راهرو‌های بیمارستان‌ها رفت و آمد کنند.

او تاکید کرد: قدرت سرایت این ویروس بالاست بنابراین با سفر کردن به راحتی در کل کشور گسترش پیدا خواهد کرد و دوباره شاهد سیل عظیم بستری و ابتلا و مرگ و میر خواهیم بود. دولت نیز در نظر دارد با اجرای تمهیداتی، از مسافرت‌های غیر ضروری در ایام تعطیلات نوروز جلوگیری کند و به جد با مسافران نوروزی برخورد خواهد شد.

راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونای انگلیسی هیچ تفاوتی با نوع قبلی ندارد

مردانی گفت: راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونای انگلیسی هیچ تفاوتی با گونه قبلی ندارد. راهکار‌های قبلی مثل شستشوی دست، فاصله گذاری اجتماعی، عدم شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و پرهیز از سفر‌های غیر ضروری و استفاده از ماسک از ابتلا به همه انواع و جهش‌های کرونا، جلوگیری می‌کند.

او تصریح کرد: به احتمال زیاد و با توجه به قدرت و سرعت انتقال این ویروس، آمار ابتلای هموطنانمان به کرونای انگلیسی بیشتر از آمار اعلام شده است. همچنین به این دلیل که فقط از افراد مشکوک، تست گرفته می‌شود و نمی‌توان همه افراد را مورد بررسی قرار داد، نمی‌توان آمار دقیقی اعلام کرد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا افزود: از همه مردم عزیز تقاضا داریم، شال و کلاه سفر را جمع کنند و امسال را هم مثل پارسال، ایام عید را سپری کنند تا پس از واکسیناسیون سراسری بتوانیم زندگی عادی و روزمره خود را از سر بگیریم؛ فراموش نکنیم که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این ایام، بسیار آسانتر از رفت و آمد در بیمارستان‌ها و یا دیدن عزیزانمان روی تخت بیمارستان است.

باشگاه خبرنگاران جوان

 
 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه