ارسال به دیگران پرینت

پایان غیبت مرموز همسر رهبر کره شمالی

غیبت طولانی مدت همسر رهبر کره شمالی، گمانه زنی در باره سلامت یا بارداری‌اش را افزایش داده است.

همسر "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی پس از یک سال در مجامع عمومی حاضر شد.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، "ری سول جو" همسر رهبر کره شمالی روز سه شنبه به مناسبت تولد "کیم جونگ ایل" رهبر سابق این کشور و پدر همسرش در یک کنسرت شرکت کرد.

"ری سول جو " پیشتر همسرش را در رویدادهای مهم کشوری همراهی می‌کرد اما او از ژانویه سال گذشته دیگر در مجامع و رویدادها دیده نشده است.

غیبت طولانی مدت او، گمانه زنی در باره سلامت یا بارداری‌اش را افزایش داده است.

سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی در روز گذشته به نمایندگان این کشور اعلام کرد "ری" به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کووید- 19 از حضور در جمع خودداری می‌کند و احتمالا زمان خود را با فرزندانش می‌گذراند.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی و همسرش "ری سول جو" در حال تماشای کنسرت- این نمایش به مناسبت گرامی‌داشت سالگرد تولد پدر همسرش که به روز "ستاره درخشان" معروف است اجرا شد/ عکس: رویترز

بازگشت همسر رهبر کره شمالی در مجامع عمومی/

کره شمالی به صورت رسمی آماری از مبتلایان به کرونا در این کشور ارائه نداده است، اگرچه کارشناسان می‌گویند صفر بودن شمار مبتلایان به کرونا در این کشور بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش "رودونگ سینمون" روزنامه کره شمالی، این زوج در روز سه شنبه و برای تماشای نمایش و کنسرت با هم وارد تئاتر هنری "مانسودا" شدند.

هر دو در طول در نمایش می‌خندند وخوشحال بودند. با این حال عدم استفاده از ماسک یا رعایت نشدن فاصله اجتماعی در سالن نمایش قابل ملاحظه و آشکار است.

ری سول جو کیست؟

براساس گفته‌های "چونگ سونگ چونگ" تحلیلگر مسایل کره شمالی، "ری"  از خانواده‌ای سطح بالا در کره شمالی است. پدر او استاد دانشگاه و مادرش متخصص زنان و زایمان است.

براساس گزارش‌ برخی از رسانه‌ها، "ری"  31 ساله پیشتر خواننده گروه ارکستر "اونهاسو" (Unhasu) بوده است. اعضای این گروه از نخبگان موسیقی هستند از سوی دولت انتخاب می‌شوند.

این تحلیلگر مسائل کره جنوبی افزود: احتمالا  "ری" در سال 2009 با "کیم جونگ اون" ازدواج کرده است. این ازدواج در سال 2009 و پس از سکته مغزی "پدر "اون"  و با عجله برگزار شد.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی و همسرش "ری سول جو" در یک کنسرت شرکت کردند. رعایت نشدن فاصله اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک در این تصویر قابل توجه است/ عکس: رویترز

بازگشت همسر رهبر کره شمالی در مجامع عمومی/

رسانه‌های دولتی کره شمالی در سال 2021  "ری" را به عنوان همسر رسمی کیم جونگ اون معرفی کردند و پس از آن "ری" به عنوان همسر  "اون" به رسمیت شناخته شد.

براساس گزارش سازمان اطلاعات کره شمالی این زوج سه فرزند دارند.

"دنیس رودمن" ستاره سابق بسکتبال آمریکا  پیشتر فاش کرده بود که که این زوج صاحب یک دختر کوچک به نام "جو- ای" هستند و "کیم" پدر خوبی برای اوست.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی دیروز و قبل از حضور در کنسرت با دسته‌های گل بر سر آرامگاه پدر و پدربزرگ خود در  کاخ خورشید "کومسوسان" حاضر شد. سالگرد "کیم جونگ ایل" پدر رهبر کنونی کره شمالی با نام "روز ستاره درخشان" نیز معروف است.

از طرفی رسانه‌های کره جنوبی بار دیگر از کیم به عنوان "رئیس جمهور" یاد کردند.  این عنوان با لفظ "رهبر" که همواره برای کیم مورد استفاده قرار می‌گرفت، متفاوت است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی در هفته گذشته برای اولین بار لفظ رئیس جمهور را برای کیم به کار برد.

 
 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه