ارسال به دیگران پرینت

ایران به دخالت در امور عراق متهم شد

«ریچارد میلز»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد گفته یکی از بزرگترین موانع برای ایجاد فضای مساعد جهت برگزاری انتخابات معتبر، مسالمت‌آمیز و فراگیر در عراق «حضور شبه‌نظامیان مسلح، افراط‌گراهای خشن و سوءاستفاده‌گران» است. او گفت: «فضای مساعد به معنی این است که ما باید با شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در عراق و همچنین بقایای داعش مقابله کنیم.»

«ریچارد میلز»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد خواستار مقابله با «دخالت‌های ایران» قبل از انتخابات عراق شده است.

به نوشته رویترز، میلز در جلسه شورای امنیت که سه‌شنبه برگزار شد گفته ایجاد فضای مساعد برای برگزاری انتخاب در عراق مستلزم مواردی است که طبق ادعای او، مقابله با «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران»، مقابله با «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در این کشور» و مقابله با بقایای داعش خوانده شده‌اند.

میلز گفته یکی از بزرگترین موانع برای ایجاد فضای مساعد جهت برگزاری انتخابات معتبر، مسالمت‌آمیز و فراگیر در عراق «حضور شبه‌نظامیان مسلح، افراط‌گراهای خشن و سوءاستفاده‌گران» است.

او گفت: «فضای مساعد به معنی این است که ما باید با شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در عراق و همچنین بقایای داعش مقابله کنیم.»

این مقام آمریکایی مدعی شد: «این گروه‌ها اعتماد عمومی به دولت را تضعیف می‌کنند. آنها شهروندان عراقی را می‌کشند و عراق را از مزایای اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی که به شدت به آن نیاز دارد محروم می‌کنند. هیچ‌کس ایمن نیست.»

نماینده آمریکا در بخش دیگری از ادعاهای خود خاطرنشان کرد دولت «جو بایدن» تعهد دارد شریکی ثابت‌قدم و استوار برای عراق باشد.

او گفت: «ایالات متحده در میان اولویت‌هایش به دنبال آن خواهد بود به عراق برای به دست آوردن حاکمیت مستقل در مواجهه با دشمنان داخلی و خارجی کمک کند. »

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه