خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواسط هفته جاری

کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه‌ بارشی فعال به کشور از اواسط هفته خبر داد و گفت: افزایش دمای فعلی تداوم نخواهد داشت و دمای هوا در آخر هفته در استان‌های ساحلی تا ١٢ درجه کاهش می‌یابد.

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه‌ بارشی فعال به کشور از اواسط هفته خبر داد و گفت: افزایش دمای فعلی تداوم نخواهد داشت و دمای هوا در آخر هفته در استان‌های ساحلی تا ١٢ درجه کاهش می‌یابد.

«کبری رفیعی» روز یکشنبه درباره وضعیت جوی کشور گفت: در پی ورود سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه به کشور آسمان استان البرز پیش قراول جبهه بارشی است و عمدهی بارش‌ها در زاگرس مرکزی پیش بینی می‌شود.

وی گفت: تا روز سه شنبه در اغلب نقاط کشور تا بعد از ظهر، جوی آرام حاکم است که موجب می‌شود در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌های جوی افزایش یابد.

به گفته رفیعی از روز سه‌شنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشور می‌شود که موجب آغاز بارش ها در شمال غرب جنوب غرب و استان‌های البرز مرکزی می شود و روز چهارشنبه و پنج شنبه در پی تقویت این سامانه دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارانی و برفی خواهد بود.

وی ادامه داد: روز جمعه و پنج شنبه در نوار شمالی کاهش محسوس دما رخ خواهد داد.  

رفیعی اضافه کرد: آسمان تهران امروز،  صاف تا کمی ابری پیش‌بینی می‌شود. غبار محلی برای امروز پیش بینی شده و فردا هم آسمان تهران صاف است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه