ارسال به دیگران پرینت

احتمال جان باختن بیش از۵۰ نفر در آتش‌ سوزی اسلام‌ قلعه

منابع محلی در ولایت هرات می‌گویند که در پی انفجارهای پی در پی و مهیب کامیون‌های ترانزیتی در گمرک «اسلام قلعه» دستکم ۵۰ نفر جان باخته و بیش از ۳۰۰ خودرو دچار حریق شده‌اند.

منابع محلی از احتمال جان باختن بیش از ۵۰ نفر در آتش‌سوزی گسترده گمرک «اسلام‌قلعه» در نزدیکی مرز مشترک افغانستان و ایران خبر می‌دهند.

منابع محلی در ولایت هرات می‌گویند که در پی انفجارهای پی در پی و مهیب کامیون‌های ترانزیتی در گمرک «اسلام قلعه» دستکم ۵۰ نفر جان باخته و بیش از ۳۰۰ خودرو دچار حریق شده‌اند.

«سید عبدالوحید قتالی» والی هرات از مقامات مربوطه در ایران خواستار همکاری برای اطفای حریق شده است و تلاش‌های برای مهار آتش همچنان جریان دارد.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران از تماس والی هرات در افغانستان با استاندار خراسان رضوی و درخواست کمک جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به تاسیسات و همچنین حاضرین در محوطه گمرک خبر داد.

خطیب‌زاده درباره این رویداد گفت: بلافاصله اقدام اولیه جهت ارائه تسهیلات بیشتر به افراد و خودروهای گرفتار شده در منطقه آتش‌سوزی هماهنگی شد و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات طی تماسهایی با مقامات این استان، از جمله استاندار ابعاد حادثه را مورد بررسی قرار داد همچنین با هماهنگی وزارت امور خارجه و مرزبانی و سایر دستگاههای ذیربط مرز اسلام قلعه – دوغارون به روی کامیون‌ها، خودروها و افرادی که برای گریز از آتش‌سوزی به سمت مرزهای کشورمان گریخته بودند، باز نگه داشته شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان و مجروحین احتمالی حادثه، تدابیری اتخاذ کرده و تماس میان مقامات ذیربط دو کشور در این ارتباط در جریان است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین از تلفات این حادثه ابراز بی‌اطلاعی کرد اما تاکید نمود که تلاش‌ها برای مهار دامنه این آتش‌سوزی گسترده ادامه دارد.

«سید روح‌الله لطیفی» سخنگوی گمرک ایران نیز می‌گوید که طی هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی و گمرک افغانستان، نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شده‌اند و بالگردهای امدادی نیز در حال اعزام هستند.

 

منبع: گسترش
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه