ارسال به دیگران پرینت

پیام های تبریک مشابه مقامات امارات ودبی به روحانی

امارات و ایران روابط دیپلماتیک دارند و در زمینه های فنی مانند کمیته مشترک گارد ساحلی برای مدیریت حمل و نقل در خلیج فارس با یکدیگر همکاری می کنند.

نشریه اماراتی «نشنال نیوز» نوشت: شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی روز پنج شنبه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سال 1979 به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پیام تبریک فرستاد.

پیام های تبریک مشابهی توسط شیخ محمد بن راشد، نایب رئیس امارات متحده عربی و حاکم دبی و شیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات، به آقای روحانی ارسال شد.

امارات و ایران روابط دیپلماتیک دارند و در زمینه های فنی مانند کمیته مشترک گارد ساحلی برای مدیریت حمل و نقل در خلیج فارس با یکدیگر همکاری می کنند.

تعداد قابل توجهی از ایرانیان ساکن امارات هستند و دو کشور روابط تجاری مهم و قابل ملاحظه ای دارند.

امارات متحده عربی در طی همه گیری کرونا در سال گذشته، محموله های کمک پزشکی به ایران ارسال کرد و همچنین کمک های بشردوستانه ای را برای قربانیان سیل در منطقه جنوب غربی ایران در سال 2019 فرستاد.

ایرانیان در روز چهارشنبه به دلیل همه گیری کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب را با حفظ فاصله اجتماعی برگزار کردند و رژه خودرویی را جایگزین راهپیمایی مرسوم سال های قبل کردند.

صنم وکیل عضو ارشد اندیشکده «چتم هاس» در واکنش به این اتفاق نوشت: این پیام تبریک نشان دهنده ی رویکرد جدید امارات در قبال ایران است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • محسن ارسالی در

    ما همیشه مدیون امارات هستیم همیشه تو بدبختیا بدادمون رسیده .مخصوصا الان که تحریم هستیم .بنظر من ایران نباید کشور امارات رو از دست بده و باهاش دشمنی کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه