خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

جزئیات تست کرونای اجباری برای مسافران در هرمزگان + هزینه

تمام مسافرانی که قصد سفر به جزایر هرمزگان دارند باید نتیجه تست منفی کرونا را همراه داشته باشند یا با پرداخت هزینه، تست بدهند.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: غربالگری مسافرینی که قصد سفر به جزایر هرمزگان دارند، راهنمایی و ترغیب مسافرین به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از نصب چادر در پارک ها، سواحل و حاشیه شهرها از مهمترین اقدامات حوزه بهداشت با همکاری همه جانبه سازمان‌ها و ادارات در استان است.

وی با اشاره به آغاز این طرح از ۱۳ بهمن ۹۹ تا ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ عنوان کرد: مجریان این طرح در استان با اشعار (نجات هموطن مسئولیت اجتماعی) فرآیند اجرای طرح را با اطلاع رسانی، استقرار و پایش و نظارت پیگیری خواهند کرد.

فرشیدی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات، گفت: برپا کردن هر گونه چادر در نوار ساحلی و حاشیه شهر ممنوع می باشد و کسانی که قصد سفر به یکی از جزایر استان را دارند الزاماً باید در هر بندر نسبت به ارائه تست کووید ۱۹ با نتیجه منفی مکتوب اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در صورت عدم ارائه نتیجه تست تشخیص کووید ۱۹ توسط مسافران، جهت انجام تست و اطمینان از سلامت آنان باید به مراکز خدمات جامع سلامت که در ذیل خبر می باشد با پرداخت هزینه هر تست RAPID به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان و با پرداخت هزینه هر تست(PCR) ۳۰۰ هزار تومان اقدام کنند.

فرشیدی اضافه کرد: در صورت مثبت شدن تست، بیمار و همراهانش می بایست به استان خود برگشته و یا فرد بیمار در قرنطینه اجباری با پرداخت هزینه شخصی به ازای هر نفر روزانه ۲۰۰ هزار تومان مبادرت کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه