ارسال به دیگران پرینت

استیضاح شهردار با 8 امضا کلید خورد

در نشست فوق‌العاده عصر امروز اعضای شورای شهر اراک، شهردار اراک با ۸ رای مخالف استیضاح شد. در هفته‌های اخیر با توجه به مشکلات مدیریت شهری در اراک و حواشی ایجاد شده، طرح استیضاح "محمدکریم شفیعی" شهردار اراک با 8 رای تقدیم هیئت رئیسه شورای شهر شد.

در نشست فوق‌العاده عصر امروز اعضای شورای شهر اراک، شهردار اراک با ۸ رای مخالف استیضاح شد.

در حالی که ‌لیست‌امیدی‌های شورای شهر اراک ‌مدام بر استیضاح شهردار اراک تاکید می‌کردند به یک باره و پس از دستور سیاسی که از خارج شورا صادر شد، اعضای شورا از این موضوع عقب‌نشینی کرده و به بحث استیضاح پایان دادند.

عجیب آنجا بود که یکی در فضای مجازی و صفحات شخصی خود ابعاد دلیل این استیضاح را تشریح می‌کرد و از تداوم استیضاح تا پایان خط می‌گفت، دیگری با رسانه متبوع خود در حال گفت‌و‌گو و تشریح مواضع برای استیضاح بود اما به یک باره با بیانیه صادر شده از بیرون شورا، تمام حرف‌هایشان باد هوا شد‌.

استیضاح شهردار با 8 امضا کلید خورد

در هفته‌های اخیر با توجه به مشکلات مدیریت شهری در اراک و حواشی ایجاد شده، طرح استیضاح "محمدکریم شفیعی" شهردار اراک با 8 رای تقدیم هیئت رئیسه شورای شهر شد.

در این نامه که 3 عضو اصولگرا و 5 عضو اصلاح‌طلب شورای شهر آن را امضا کرده‌اند و طبق اخبار منتشر شده در فضای مجازی و کانال‌های خبری استان، گویا سورانه، فلک افلاکی و نادری از امضای آن خودداری کرده‌اند و خواستار رسیدگی و استیضاح شفیعی شدند.

اما در روز دوشنبه شورای شهر با رای خود، امروز پنجشنبه 9 بهمن ماه را به عنوان زمان برگزاری نشست فوق‌العاده صحن رسمی شورا برای استیضاح شهردار کلانشهر اراک مصوب کرد و از ساعت 18 این نشست برگزار شد.

تلاش برای تعویق استیضاح از سوی رئیس شورا

پس از قرائت سئوالات و همچنین نامه استیضاح شهردار، شفیعی به سئوالات پاسخ‌هایی ارائه کرد، هرچند سورانه، فلک افلاکی و نادری به عنوان حامیان شهردار نهایت وقت‌کشی را برای به تعویق افتادن استیضاح کردند ولی در نهایت ‌رای‌گیری در صحن علنی شورای شهر برگزار شد و براساس رای اعضای شورای شهر، 8 نفر از اعضای شورای شهر به شهردار رای اعتماد ندادند تا شفیعی از شهرداری اراک برکنار شود.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه