خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

استاندار تهران:

بستری کسانی که سن پایینی دارند رو به افزایش است

نانوایی ها، پلیس +۱۰، دفاتر پیشخوان و بعضی از گروه‌های صنفی از نقاط بحرانی کرونا هستند.

انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در پایان جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همانطوری که در جلسه گزارش شده بود، در استان تهران روند پذیرش بیماران نسبت به هفته‌های گذشته ۵ تا ۶ درصد افزایش داشته و بستری کسانی که سن پایینی دارند هم افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بنابراین در جا‌هایی که اصناف فعالیت‌های اقتصادی میکنند باید با شرایط خاص محدودیت‌هایی را اجرا کنیم. به خصوص تعطیلات پیش رو که می‌تواند برای برخی از استان‌ها مشکل زا باشد و همچنین بازگشت مسافران از شهر‌ها به تهران هم می‌تواند برای این شهر مشکل‌هایی را به وجود آورد.

وی افزود: بنابر این ما پیشنهاد‌هایی را برای ادامه محدودیت‌های تردد شبانه داریم و محدودیت‌هایی هم که الان در رابطه با سفر به شهر‌های شمالی وجود دارد در تعطیلات پیش رو ادامه می یابد.

محسنی بندپی افزود: براساس آمار ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار جریمه ۲۰۰ هزار تومانی داشته ایم و جریمه برای سفر به شهر‌های نارنجی نیز در حد همین مقدار بوده و سفر به شهر‌های قرمز نیز حدود ۵۰۰ هزار جریمه گزارش شده است.

وی ادامه داد:جریمه و اعمال قانون انجام می‌شود، اما نکته‌ای که وجود دارد در بعضی از نقاط سیستم دوربینی فعال نیست، مثلا در شهر‌های اطراف تهران فرمانداری‌ها با کمک شهرداری‌ها نسبت به نصب دوربین اقدام می‌کنند و گفتیم که این کار در کل استان انجام شود و این گونه نیست که محدودیت شبانه متوقف یا کمرنگ شده باشد.

استاندار تهران بیان کرد: خیلی از صنف‌ها و گروه‌های شغلی مثل پزشکان و کسانی که شیفت شبانه دارند از استثنا برخوردارند.

وی گفت: یکی از مسائلی که در کاهش آمار اثرگذار بوده همین محدودیت‌ها و فاصله گذاری اجتماعی است و در هفته اخیر حدود دو درصد از این فاصله گذاری ها کاهش یافته و نقاطی که از آن‌ها به عنوان نقاط بحرانی نام برده شده نانوایی ها، پلیس +۱۰، دفاتر پیشخوان و بعضی از گروه‌های صنفی بوده اند، ما تمام تلاشمان این است که جا‌هایی که فاصله گذاری اجتماعی صورت نمی‌گیرد، براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با آن‌ها برخورد قانونی کنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه