ارسال به دیگران پرینت

وزیر بهداشت: به غیر از آن ۵ مورد، مورد جدیدی از کرونای جهش یافته گزارش نشده

نمکی گفت: بیشترین گرفتاری را در مازندران داریم و امروز ۲۱ هموطن در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

نمکی گفت: بیشترین گرفتاری را در مازندران داریم و امروز ۲۱ هموطن در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در رصدخانه سلامت اظهار کرد: روزهایی که گذشت دنیا تلاطم زیادی در رابطه با کووید ۱۹ تحمل کرد و تعداد مرگ ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی به شدت بالا بود و در ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۲۸۱ مرگ در آمریکا، یک هزار و ۲۴۳ مرگ در بریتانیا، یک هزار و ۱۰۹ مرگ در برزیل، یک هزار و ۱۰۶ مرگ در آلمان، ۶۱۶ مرگ در ایتالیا، ۴۵۲ مرگ در فرانسه، ۴۰۸ مرگ در اسپانیا و ۱۷۱ مرگ در کشور ترکیه ثبت شده است و می‌دانید که برخی شیوع های ثبت در اعلام آمارها تفاوت ایجاد می کند.

وی ادامه داد: علی رغم همه فشارهایی که کرونا به دنیا تحمیل کرد و اینکه این تعداد مرگ برای ما ملال انگیز است اما خوشبختانه آمار مرگ و میر کرونا در ایران به زیر ۱۰۰ رسیده و در شبانه روز گذشته ۹۷ مرگ کرونا ثبت شده که آمار غم انگیزی است اما نسبت به دنیا وضعیت مطلوب‌تری داریم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت کرونا در مازندران نگران کننده است، گفت: بیشترین گرفتاری را در مازندران داریم وامروز ۲۱ هموطن در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و دو شهر کردکوی و بندر گز در استان گلستان متاثر از مازندران گرفتار کرونا و جزو شهرهای قرمز هستند همچنین ساری، آمل، فریدون کنار، قائم شهر و نکا از استان مازندران در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

نمکی گفت: ابتلای جدیدی از ویروس کرونای انگلیسی به غیر از آن ۵ مورد، در کشور نداریم.

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه