ارسال به دیگران پرینت

آخرین خدمت دولت ترامپ و پمپئو به عربستان سعودی

پمپئو در واپسین روزهای حضورش در وزارت خارجه آمریکا گروه انصارالله یمن را در لیست تروریستی آمریکا قرار داد تا کار را برای دولت بعدی آمریکا پیچیده تر کند.

پمپئو در واپسین روزهای حضورش در وزارت خارجه آمریکا گروه انصارالله یمن را در لیست تروریستی آمریکا قرار داد تا کار را برای دولت بعدی آمریکا پیچیده تر کند.

دولت ترامپ انصارالله یمن را در لیست گروه های تروریستی وزارت خارجه خود قرار داد.

به گزارش عصرایران، در واپسین روزهای حضور دولت ترامپ، وزارت خارجه دولت ترامپ با صدور بیانیه ای گروه انصار الله یمن (حوثی ها) را در فهرست گروه های تروریستی آمریکا قرار داده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین 3 تن از رهبران ارشد انصارالله را در فهرست تحریمی خود قرار داد. "عبدالملک حوثی"، "عبدالخلیق بدرالدین حوثی" و "عبدالله یحیی حکیم".

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود مدعی شده هدف از تروریستی دانستن حوثی‌های یمن پاسخگو کردن آنها در رابطه با "فعالیت های تروریستی" آنهاست که شامل حملات برون مرزی، تهدید غیرنظامیان و زیرساخت ها و کشتیرانی تجاری است.

"مایک پمپئو" وزیر خارجه کابینه ترامپ که کمتر از 10 روز دیگر با سمت خود خداحافظی خواهد کرد در توییتی نوشت:" تروریستی خواندن انصارالله در یمن  در جهت مقابله با فعالیت های تروریستی آن و بازداشتن ایران از فعالیت های مخرب در منطقه است. ''

ناظران نگرانند که این اقدام دولت ترامپ در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید روی گفتگوهای صلح یمن با هدایت سازمان ملل تاثیر مخرب بر جا گذارد.

دولت ترامپ در 4 سال گذشته حمایت کاملی از کارزار نظامی دولت سعودی در حمله به یمن داشته است؛ حمایت بی چون و چرایی که مورد انتقاد بسیاری از چهره های دموکرات قرار گرفته است.

دولت ترامپ در شرایطی انصارالله یمن را در فهرست تروریستی خود قرار داده که کمتر از 10 روز دیگر باید دولت را به جو بایدن دموکرات واگذار کند و انتظار می رود با پایان کار دولت ترامپ سیاست ایالات متحده در قبال متحدان از جمله عربستان سعودی و برخی بحران های منطقه ای از جمله جنگ یمن تغییر کند و از حمایت  محض از اقدامات ائتلاف نظامی به رهبری سعودی به سمت یک سیاست میانه تر و فشار به دو طرف برای خاتمه دادن به جنگ، میل کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه