خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد:

جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای ۵۰ درصد در اولویت تزریق واکسن کرونا خواهند بود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تزریق واکسن کرونا در مرحله اول به همه جانبازان شیمیایی، تنفسی و بالای 50 در صد خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست خبری سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز شنبه برگزار شد، اظهار کرد: براساس سند ملی واکسیناسیون کشور که کلیات آن امروز تصویب شد، تزریق واکسن در ۴ فاز انجام می شود.

وی توضیح داد: در مرحله اول تزریق واکسن کرونا، کادر درمان مرتبط با بیماران کرونائی، سالمندان مستقر در آسایشگاه ها و جانبازان شیمیائی و بالای ۵۰ در صد قرار دارند و سالمندان بالای ۶۵ سال در دسته بندی های سنی مختلف و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای واکسن کرونا را دریافت می کنند.

رئیسی خاطرنشان کرد: فعالان در مراکز تجمعی و عموم مردم در فازهای بعدی تزریق واکسن کرونا قرار دارند.

پیش از این رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از انجام هماهنگی‌ها با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تزریق واکسن کرونا به گروه‌های حساس جامعه ایثارگری خبر داده بود.

به گزارش ایرنا، سعید اوحدی روز گذشته (جمعه) اظهار کرد: بیش از ۷۰‌ هزار واکسن آنفلوانزا به گروه‌های ایثارگری تزریق شده است.

وی افزود: ترجیحا کوشیدیم این واکسن‌ها در منازل ایثارگرانی که بیماری زمینه‌ای داشتند، جانبازان شیمیایی و بالای ۵۰ درصد بودند یا از خانواده معظم شهدا که دچار کهولت سن هستند، تزریق شود تا مشکلاتی در تردد آن ها ایجاد نشود. 

معاون رییس جمهوری یادآور شد: در خصوص تزریق واکسن کرونا هم هماهنگی‌ها و مکاتباتی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته و ایثارگران عزیزی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای باشند، در اولویت تزریق قرار خواهند گرفت.

بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، با هماهنگی معاونت‌های این بنیاد و اطلاع رسانی دقیق به استان‌ها بسته‌های بهداشتی برای استان‌ها ارسال و حدود ۸۰ هزار بسته بهداشتی بین ایثارگران توزیع کرد. حدود سه و نیم میلیارد تومان برای تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز بین استان‌ها توزیع شد.

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه