ارسال به دیگران پرینت

ترامپ کار خود را پیش بُرد؛ قاضی پیشنهادی ترامپ به کرسی تکیه زد

شاید انتصاب این قاضی به دیوان عالی آمریکا آخرین پیروزی ترامپ در عرصه سیاسی آمریکا پیش از شکست احتمالی او در انتخابات هفته آتی باشد.

قاضی محافظه‌کار پیشنهادی ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا پس از رای مثبت دیروز سنا در کاخ سفید در حضور ترامپ سوگند خورد و رسما به عنوان عضو دیوان عالی 9 نفره آمریکا در آمد.

با عضویت خانم برت که مورد انتقاد شدید لیبرال‌ها و حزب دموکرات آمریکاست، حالا دیوان عالی آمریکا با ترکیب 6 قاضی محافظه کار در برابر 3 قاضی لیبرال شده است و این مساله می‌تواند به ضرر دموکرات‌ها و لیبرال‌های آمریکایی باشد و در بزنگاه‌های حساس که تعیین تکلیف داوری‌ها به دیوان عالی می رود، آرای عالی‌ترین نهاد قضایی آمریکا به ضرر ترقی خواهان و به سود محافظه کاران باشد.

دموکرات‌ها اصرار داشتند تعیین قاضی جایگزین برای دیوان عالی آمریکا به بعد از انتخابات ریاست جمهوری و به رییس جمهوری جدید سپرده شود، اما اصرار ترامپ و در نهایت حمایت اکثریت جمهوریخواه مجلس سنا کار را یکسره کرد و این قاضی محافظه کار نسبتا جوان که مادر 7 فرزند است، از این پس بر کرسی قضاوت در عالی ترین نهاد قضایی آمریکا خواهد نشست؛ نهادی که قضات آن به صورت مادام‌العمر بر کرسی قضاوت تکیه می‌زنند و هیچ رییس جمهوری قادر به عزل قضات آنها نیست مگر اینکه فوت کنند و یا خود داوطلبانه از مسند قضاوت کنار بکشند.

با توجه به نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی آمریکا که حاکی از شکست احتمالی ترامپ و پیروزی قاطع جو بایدن رقیب دموکرات اوست؛ شاید انتصاب خانم برت به دیوان عالی آمریکا آخرین پیروزی سیاسی ترامپ در عرصه سیاست آمریکا پیش از شکست احتمالی هفته آتی او در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (13 آبان 1399) باشد.

 
عکس: سی‌ان‌ان
عکس: سی‌ان‌ان
 

 

 

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    7تابچه روی ما راهم کم کرده

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه