خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

پامپئو :امید‌واریم ریاض با تل‌آویو به تفاهم برسد

وزیر امور خارجه آمریکا در نشستی با همتای سعودی خود ضمن تکرار ادعا‌های گذشته علیه ایران ابراز امید‌واری کرد که عربستان به توافق سازش با رژیم صهیونیستی بپیوندد.

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهار‌شنبه در نشستی با «فیصل بن فرحان»، همتای سعودی خود در واشنگتن در خصوص سازش عربستان با رژیم صهیونیستی ابراز امیدواری کرد. 

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن قرائت بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «ما امید‌واریم که عربستان به "توافق ابراهیم" به منظور عادی سازی روابط با اسرائیل بپیوندند.» 

پامپئو همچنین گفت: «ما امیدواریم که عربستان سعودی طرف فلسطینی را برای پیوستن به روند صلح [با اسرائیل] تحت فشار قرار دهد.»

وی همچنین در خصوص توافق ابراهیم مدعی شد که این توافقنامه در منطقه تأثیر مثبتی خواهد داشت.

پامپئو در صحبت‌های امروز خود باز هم به تکرار اد‌عاهای گذشته خود علیه ایران پرداخت و گفت: «ایران امنیت منطقه و امنیت عربستان را تهدید می‌کند و از حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند.» 

تقریباً سه هفته گذشته بود که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی مراسمی در کاخ سفید با حضور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و وزرای خارجه بحرین و امارات توافق عادی‌سازی روابط با این دو کشور موسوم به توافق ابراهیم را امضا کرد.

«کِلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز با بیان اینکه طی چند روز آینده احتمال اعلام توافق سازش کشورهای دیگری با رژیم صهیونیستی وجود دارد، تلویحاً این روند را اقدامی در تقابل با ایران توصیف کرد.

بعد از آن، «مورگان اورتگاس» سخنگوی کاخ سفید با سرزنش کردن سران تشکیلات خودگردان و دیگر نهادهای فلسطینی به دلیل بی‌دولت ماندن آنها تا کنون، مدعی شد که واشنگتن موافقت تل‌آویو با نقشه مکانی تشکیل دولت مستقل فلسطین را گرفته است.

 

منبع: فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه