ارسال به دیگران پرینت

پنج دانشمند ایرانی مشمول تحریم‌ها می‌شوند

وزیر دفاع آمریکا نیز در کنفرانسی خبری مدعی شد تحریم‌های جدیدی که امروز علیه ایران اعمال شد به این کشور برای «محافظت از مردم آمریکا و مهار ستیزه‌جویی ایران» کمک خواهد کرد.

دولت آمریکا از وضع تحریم‌های جدید علیه برخی نهادها و اشخاص جمهوری اسلامی ایران از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با وزرای خزانه‌داری و دفاع این کشور از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران به‌موجب فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا خبر داد.

پامپئو اعلام کرد که در اولین گام برای اجرای فرمان جدید دونالد ترامپ، دولت آمریکا وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و سازمان صنایع دفاع ایران را تحریم می‌کند.

وی همچنین در اظهاراتی قلدرمآبانه اعلام کرد: «اقدامات امروز ما هشداری است مبنی بر اینکه هرکس تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را نقض کند، در معرض تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرد.»

پامپئو تاکید کرد: همه کشورهای عضو سازمان ملل مسئولیت دارند تا تحریم‌های جدید علیه ایران را اجرا کنند. اروپایی‌ها تهدید ناشی از ایران را درک می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما در حال انجام اقداماتی هستیم که تروئیکای اروپایی (انگلیس، آلمان، و فرانسه) در محافل خصوصی با آنها موافق است.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا: شرکت شهید همت و شرکت حاج علی مودت ایران تحریم خواهند شد. او همچنین گفته که گروه مالی مرتبط با افراد و شرکت‌های تحریم‌شده ایران نیز هدف تحریم قرار خواهند گرفت.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا: پنج دانشمند ایرانی به دلیل "پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران" مشمول تحریم‌ها می‌شوند.

وزیر دفاع آمریکا نیز در کنفرانسی خبری مدعی شد تحریم‌های جدیدی که امروز علیه ایران اعمال شد به این کشور برای «محافظت از  مردم آمریکا و مهار ستیزه‌جویی ایران» کمک خواهد کرد.

 

منبع: جام نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه