ارسال به دیگران پرینت

درباره اقامت استرالیا، واقع گرایانه فکر کنید!

"دلم می‌خواد به استرالیا مهاجرت کنم و اونجا زندگی کنم، اما واقعا هیچ تصوری از روند گرفتن اقامت ندارم و نمیدونم زندگی توی استرالیا چه شکلیه؟!"

"دلم می‌خواد به استرالیا مهاجرت کنم و اونجا زندگی کنم، اما واقعا هیچ تصوری از روند گرفتن اقامت ندارم و نمیدونم زندگی توی استرالیا چه شکلیه؟!"

این جمله‌ای است که دوست شما می‌گوید و این سوال در ذهن شما ایجاد می‌شود که چرا استرالیا؟ چرا حالا که زحمت گرفتن  اقامت و رفتن به کشور خارجی را تحمل می‌کند به کانادا یا آمریکا فکر نمی‌کند؟ شاید این کشورها گزینه‌های بهتری  برای مهاجرت باشند.

قبل از هر تصمیم‌گیری، بهتر است حسابی تحقیق کنید تا بعدا از انتخاب‌های‌تان پشیمان نشوید. درباره‌ی استرالیا همین بس که بدانید، استرالیایی‌ها به داشتن زندگی آرام و بی‌دغدغه، معروف هستند؛ که  این مساله را  مدیون شرایط جغرافیایی خاص این کشور و موقعیت مالی مناسب هستند؛ بله موقعیت مالی مناسب! برای تحقیق، فقط از منابع معتبر کمک بگیرید؛ من در مطلب آموزشی اقامت استرالیا سلکت ویزا این طور نوشته بود:" میتوان گفت در اکثر موارد دلیل مهاجرت و اخذ اقامت در سراسر جهان برای بهبود زندگی است. کشور استرالیا سالهاست که در لیست مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا قرار دارد از این رو مقصد محبوبی برای مهاجران ایرانی برای اخذ اقامت استرالیا یا سرمایه گذاری در استرالیا به حساب می‌آید. امکانات رفاهی و تحصیلی و کیفیت بالای زندگی ، استانداردهای فوق العاده برای زندگی شهروندان، نرخ تورم پایین و نرخ پایین بیکاری و بالا بودن دستمزدها برای افراد متخصص و همچنین شرایط ایده آل برای جذب سرمایه گذاران خارجی و دلایل بسیار دیگری باعث شده است استرالیا تبدیل به یک کشور مدرن، آرام و پیشرفته برای زندگی شود تا همین موضوع باعث شود تا هر ساله عده ی زیادی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. در نهایت می توان گفت این مزایای اقامت استرالیا می باشد که این کشور را تبدیل به یک کشور مهاجر پذیر کرده است."

گزینه‌ای برای مهاجرت، کشوری مرفه

استرالیا به عنوان یک کشور ثروتمند با جمعیتی بیش از  بیست و چهار میلیون نفر و کوچک‌ترین قاره جهان، بسیار مورد توجه مهاجرین می‌باشد. اقتصاد این کشور روز به روز بیشتر پیشرفت می‌کند و همین موضوع نیز باعث جذب سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف‌شده‌است. به دنبال این موضوع، اقامت استرالیا بیشتر از قبل طرفدار پیدا کرده است؛ البته با همراهی و مشاوره سایت هایی مثلسلکت ویزا که یه عمره کار و تجربه مهاجرتی استرالیا دارن! همین اقتصاد پویا و موفق باعث شده، استرالیایی‌ها از سطح رفاه بسیار بالایی برخوردار باشند و زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای را تجربه کنند.  در واقع همین اقتصاد قوی و پایدار موجب شده افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور باشند. بر اساس گزارش‌هایی که خود دولت استرالیا ارائه می‌دهد، هر ساله تعداد بیشتری از افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند. سطح بالای آموزش‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها‌ی این کشور، دلیل محکم دیگری‌ست برای مهاجرت به این کشور و والدین برای پیشرفت هرچه بیشتر فرزندان‌‌شان و داشتن آینده‌ای بهتر، کشور استرالیا را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. مدارک دانشگاهی این کشور نیز  از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است، به گونه‌ای که تا حدود زیادی موفقیت شغلی و حرفه ای شما را تضمین می‌کنند.

امنیت بالای استرالیا، اطمینان خاطری برای مهاجران

 خیلی ساده و خلاصه بگویم کشور استرالیا امن است. پایین‌ترین نرخ جرم و جنایت در این کشور گزارش شده. علاوه براین حمل سلاح گرم، در این کشور به طور کامل ممنوع می‌باشد. همان‌طور که در بالاتر هم اشاره کردیم، استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل می‌باشد. در خصوص نحوه گرفتن اقامت استرالیا و استرالیایی شدن سایت اداره مهاجرتی استرالیا توضیحات کامل رو داده و همه روش ها رو هم گفته است. به این صورت است که این کشور اهمیت زیادی به سلامت و رفاه شهروندان خود می‌دهد و به همین دلیل بسیاری از خدمات درمانی در این کشور رایگان و یا هزینه‌ی بسیار کمی برای بیماران دارد. شما هم‌چنین می‌توانید از مزایای بیمه بیکاری در این کشور نیز استفاده کنید؛ در واقع برای گرفتن بیمه بیکاری نیاز دارید تا تابعیت این کشور را داشته باشید.

qqq

 

این مزیت‌ها مشوق بسیاری از افراد برای انتخاب استرالیا، به عنوان کشوری برای مهاجرت است. اما برای بهره‌گیری از خدماتی که بالاتر به آن اشاره کردیم نیاز به داشتن اقامت استرالیا دارید.

 با روش‌های گرفتن اقامت استرالیا، آشنا شوید

اقامت استرالیا به صورت دائم در واقع به افرادی تعلق می گیرد که مایل هستند به صورت کاری و هم‌چنین همراه با خانواده خود به این کشور مراجعه کنند. این نوع ویزا از همان ابتدای ورود در این کشور صادر می‌شود.

متقاضیانی که می‌خواهند اقدام به دریافت ویزای اقامت استرالیا بدون استفاده از اسپانسر خانوادگی کنند باید درجریان باشند که که در واقع درخواست ‌ آن‌ها بر مبنای امتیازات فردی  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ویزاهای کار استرالیا با تنوع بسیاری بر اساس شرایط تمام متقاضیان از سمت دولت و اداره مهاجرت استرالیا مشخص‌شده‌است که برخی از این ویزا‌ها منجر به مهاجرت و کسب اقامت در استرالیا خواهد شد. ویزا‌های کاری استرالیا با توجه به Sub class مشخص شده، دارای ارزیابی مخصوص به آن ویزا خواهد شد که عموما بر اساس تحصیلات متقاضی، مهارت های فردی، ‌میزان تجربه کاری آنان و هم‌چنین  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی سنجیده می‌شود و بر اساس Point Based System می‌باشد. افراد در صورتی که دارا بودن شرایط، می‌توانند با دریافت این ویزا، وارد خاک استرالیا شوند و اقامت کاری خود را دریافت نمایند.

به عنوان مثال ویزای ۱۳۲ استرالیا اقامت از طریق سرمایه‌گذاری یا ویزای ۱۸۹ استرالیا اقامت از طریق کاراست و همینطور روش های مختلفی برای کسب اقامت استرالیا وجود دارد. به عنوان مثال

اگر قصد اقامت در استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید می‌توانید با ویزای ۱۸۸ برای اخذ اقامت موقت چهارساله اقدام کنید و سپس در مرحله بعد از طریق ویزای ۸۸۸ برای اقامت دائم درخواست دهید. دریافت این ویزا از سه مسیر زیر امکان‌پذیر است:

-ویزای کارآفرینی

-ویزای سرمایه گذاری معمولی

ویزای سرمایه گذاری ویژه

 

از مشاوران متخصص مهاجرتی استرالیا، کمک بگیرید

مدت زمان پروسه مهاجرت به استرالیا، از طریق ویزای ممکن است طولانی باشد. حتی  مشاهده شده افرادی که اقدام به درخواست ویزاهای کاری استرالیا کرده‌اند با توجه به زمان‌بر بودن این پروسه از ادامه‌ی مسیر دلسرد شدند و قصد دارند روندی را انتخاب کنند که هرچه سریع‌تر به اخذ اقامت منجر شود.  

همانطور که می‌بینید روش‌ها و قوانین مختلفی برای اخذ اقامت استرالیا وجود دارد، که شما با توجه به شرایط و موقعیت خودتان باید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. البته به دلیل نا‌آشنا بودن افراد با قوانین و روند اخذ اقامت، توصیه می‌شود از کاربلدان این حوزه و کسانی که سال‌هاست دانشجویان و افراد عادی را در حوزه‌ی مهاجرت راهنمایی می‌کنند، مانند متخصصان selectvisa با نظارت آقای دامون آرین مشاوره بگیرید تا در زمان خود صرفه‌جویی کنید و به نتیجه‌ی مطلوب خود در کمترین زمان برسید.

منبع: عصر ایران

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه