ارسال به دیگران پرینت

رئیس قوه قضائیه:

اگر خصوصی‌سازی به‌درستی اجرا شده بود، شاهد تعطیلی کارخانجات نبودیم

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای اداری چهارمحال‌و‌بختیاری با بیان اینکه نکاتی که به‌عنوان مطالبه در این جلسه عنوان شد مورد پیگیری قرار می‌گیرد، گفت: «پزشکان، پرستاران، گروه‌های جهادی و سایر اقشار در بحث کرونا پای کار آمدند و همچنین در پی مطالبه مقام معظم رهبری مواسات مؤمنانه برای کمک به محرومان در دستور کار قرار گرفت.

رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای اداری چهارمحال‌و‌بختیاری با بیان اینکه نکاتی که به‌عنوان مطالبه در این جلسه عنوان شد مورد پیگیری قرار می‌گیرد، گفت: «پزشکان، پرستاران، گروه‌های جهادی و سایر اقشار در بحث کرونا پای کار آمدند و همچنین در پی مطالبه مقام معظم رهبری مواسات مؤمنانه برای کمک به محرومان در دستور کار قرار گرفت. در اجرای اصول بهداشتی همه آحاد جامعه باید کمک کنند و با کمک به نیازمندان، آلام مردم در این شرایط کم شود».‌ابراهیم رئیسی با بیان اینکه در قانون اساسی کشور و بیانات مقام معظم رهبری به اجرای عدالت تأکید شده است، عنوان کرد: «این عدالت باید در عرصه‌های مختلف در اولویت قرار بگیرد و همواره اجرای عدالت در اجرای قوانین و مقررات محور باشد. کم‌کاری در این حوزه، موجب خسارت می‌شود. اجرای عدالت و مبارزه با فساد باید از راهبردهای اساسی در کشور باشد و رهبر معظم انقلاب این موضوع را در بیانیه گام دوم و در بیانات خود مورد تأکید قرار دادند».رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز پرچم عدالت‌خواهی و حق‌خواهی مورد توجه رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفته است، گفت: «همه ما سربازان ایشان در اجرای عدالت هستیم. محوری‌ترین وی‍‍ژگی شخصیت امام خمینی(ره) نیز عدالت‌خواهی بود. قانون‌مداری باید مدنظر همه مسئولان قرار گیرد، قانون‌گذاری حتی اگر کم هم باشد، باید ضدارزش دانسته شود، با بی‌عدالتی مخالف هستیم و تک‌تک مدیران و آحاد جامعه باید خود را به اجرای عدالت آراسته کنند».او با اشاره به اینکه باید به بی‌عدالتی رسیدگی شود، افزود: «مسئولان در عمل باید این مسئله را در دستور کار قرار دهند؛ وگرنه در صحبت‌ها، حرف‌های خوبی گفته می‌شود».‌رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تبعیض‌ها مردم را رنج دهد، عنوان کرد: «به قانون‌گذار و رؤسای قوه تأکید شده هر‌کس تفسیر شخصی از قوانین نداشته باشد. اجرای قانون ضعیف، بهتر از بی‌قانونی است. اجرای قانون مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است».‌رئیسی با اشاره به اینکه باید یک کارگروه با نمایندگان مردم استان‌های اصفهان و چهارمحال‌و‌بختیاری و استان‌های درگیر در مسائل آب تشکیل شود، گفت: «حرف‌های استان‌ها باید با اسناد و مدارک شنیده شود و معاون قوه قضائیه نیز روح عدالت‌خواهی است و در نهایت شورای عالی آب در این خصوص تصمیم می‌گیرد. باید تشخیص علمی برای نیازهای آب شرب و کشاورزی با نگاه علمی و کارشناسی بررسی شود. حرف مردم چهارمحال‌و‌بختیاری تقسیم عادلانه آب و اجرای عدالت و قانون است؛ مردم مخالف تخصیص آب به سایر استان‌ها نیستند و این نگاه ارزشمند است».او تأکید کرد: «فعال‌کردن شورای عالی آب با حضور نمایندگان ذی‌نفع استان‌ها باید با نگاه علمی و عادلانه در دستور کار قرار بگیرد و این اطلاعات باید منتقل شود. مسائل و مشکلات باید برای مردم با سخن و گفتار تبیین شود؛ کمبودها مردم را اذیت نمی‌کند، بلکه تبعیض و بی‌عدالتی مردم را آزار می‌دهد».
رئیس قوه قضائیه درباره مشکلات آلودگی نفتی رودخانه منطقه سرخون در چهارمحال‌و‌‌بختیاری گفت: «کارگروهی توسط وزارت نیرو و نفت برای حل مشکل مردم این منطقه تشکیل شود. مردم نباید با این مشکل دست‌و‌پنجه نرم کنند».‌ 
رئیس دستگاه قضا درخصوص مسئله خصوصی‌سازی در کشور نیز عنوان کرد: «اگر این مسئله به‌درستی اجرا شده بود، شاهد تعطیلی کارخانجات نبودیم. در واگذاری‌ها به بخش خصوصی باید اهلیت سرمایه‌گذار مدنظر قرار بگیرد. همچنین باید با نظارت، این مسئله پیگیری شده و اجازه ندهیم رها شود تا این واگذاری موجب رونق و افزایش تولید شود».

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه