ارسال به دیگران پرینت

استعفای دسته جمعی روزنامه‌نگاران بزرگ‌ترین پایگاه خبری مستقل مجارستان

هیات تحریریه و چندین تن از روزنامه‌نگاران در بزرگ‌ترین پایگاه خبری مستقل مجارستان دو روز پس از اخراج سردبیرشان در بحبوحه ادعاهای مداخله سیاسی استعفا دادند.

هیات تحریریه و چندین تن از روزنامه‌نگاران در بزرگ‌ترین پایگاه خبری مستقل مجارستان دو روز پس از اخراج سردبیرشان در بحبوحه ادعاهای مداخله سیاسی استعفا دادند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، بیش از ۷۰ تن از ۹۰ عضو هیات تحریریه در وب‌سایت خبری ایندکس (index.hu) از جمله تمامی دبیران روز جمعه در پی اخراج سر دبیرشان، از دفتر این وب‌سایت خارج شده و استعفای خود را تحویل دادند.

ورونیکا مونک، معاون سردبیر گفت: خط قرمز رد شده است.

روزنامه‌نگارانی که استعفا دادند نامه سرگشاده‌ای را به زبان‌های انگلیسی و مجارستانی در وب‌سایت این پایگاه خبری منتشر کردند.

در این نامه آمده است: هیات تحریریه معتقد است که شرایط برای فعالیت مستقل دیگر وجود ندارد و روند خاتمه دادن به همکاری خود را آغاز کرده است.

مونک که فعالیت خود را به عنوان یک کارآموز در این وب‌سایت آغاز کرده و ۱۸ سال است که برای این مجموعه کار می‌کند، گفت: بسیاری از خبرنگاران روز جمعه در حالی که برای آخرین بار دفتر را ترک می‌کردند، اشک می‌ریختند.

وب‌سایت ایندکس به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه خبری مستقل در مجارستان تلقی می‌شود که توسط خبرنگاران بدون مرز در بین بدترین کشورها در اتحادیه اروپا برای آزادی رسانه‌ای به عنوان دومین کشور رتبه بندی شده است.

این در حالی است که وزیر امور خارجه مجارستان در جریان سفر روز جمعه‌اش به پرتغال تاکید کرد که ادعاها دال بر اینکه مداخله دولت پشت این آشوب در وب‌سایت ایندکس قرار دارد، اتهاماتی غیرواقعی است.

قرار بود روز جمعه راهپیمایی اعتراضی در حمایت از آزادی رسانه‌ای در بوداپست برگزار شود.  

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه