ارسال به دیگران پرینت

یک گور دسته جمعی پر از استخوان‌ و لباس‌ ۶۰۰ شیعه در عراق کشف شد.

بر اساس آماری که تا کنون ارائه شده در این گور دسته‌جمعی نیروهای داعش حدود 600 زندانی را به قتل رساندند که همگی شیعه بودند.

یک گور دسته جمعی که نماد و نشانی دیگر از اقدامات داعش در عراق به شمار می‌رود و جان 600 شهروند عراقی را در خود مدفون نگه داشته است کشف شد.

این گور بزرگ دسته جمعی در روستای حمیدات در نزدیکی منطقه بادوش در غرب موصل کشف شد. جمجمه آدمی، شلوارهای تکه و پاره و چند کفش از جمله بقایای کشف شده در این گور دسته جمعی است که اواخر ماه ژوئن در شمال عراق کشف شده است.

مقام‌های پزشکی موصل گفتند که کارشناسان پزشکی قانونی تحقیقات اولیه در زمینه این گور دسته‌جمعی را انجام دادند اما شیوع ویروس کرونا در عراق مانع از تداوم روند حفاری‌ها شده است.

در حالی که تحقیقات برای شناسایی اجساد ضروری است اما بسیاری بر این باروند که زندانیان شیعه اندکی پس از اینکه شهر موصل در ماه ژوئن 2014 به دست داعش افتاده توسط نیروهای این گروه تروریستی اعدام شدند.

بر اساس آماری که تا کنون ارائه شده در این گور دسته‌جمعی نیروهای داعش حدود 600 زندانی را به قتل رساندند که همگی شیعه بودند.

طبق تحقیقات سازمان دیده بان حقوق بشر دست‌کم 1500 زندانی که در زندان موصل گرفتار بودند به اینجا منتقل شدند. در آنجا زندانیان اهل سنت و شیعه از هم جدا شده و در نهایت شیعیان اعدام شدند.

 
 
منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    ای خدا امریکا را با عذابی که به قوم لوط دادی و نابود ش کردی این جنایتکاران را ماننددقوم لوط از صحفه گیتی محو کن تا دنیا نفس راحتی بکشد

  • حسین ارسالی در

    عراقیهای نمک نشناس بخدا حضرت علی شما رو نفرین کرد. از بس بی لایقتین. پرچم ایران اتیش میزنید.

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه