ارسال به دیگران پرینت

اعلام وضعیت فاجعه از سوی جانسون/برزیلی‌ها تظاهرات کردند/دستگیری‌های گسترده در شیلی

شمار مبتلایان کرونا درجهان به ۱۰میلیون‌و ۳۳۰هزار رسید

شیوع ویروس کرونا در شمار زیادی از کشورها با سرعت ادامه دارد و قربانی می گیرد.

تا کنون 10,329,850 تن مبتلا و506,066  تن بر اثر بیماری کووید19 جان باخته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

براساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانیورد اُ میترز، در طول 24 ساعت گذشته 120 تن از بیماران کرونایی در آمریکا جان باخته و مجموع قربانیان کووید-19 در این کشور به 128,557 نفر رسیده است. علاوه بر این 15,257 مورد ابتلای جدید نیز به ثبت رسیده است. تعداد کل بیماران کرونایی هم به2,652,334 نفر افزایش یافته است.

آمریکا با این آمار در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان قرار دارد.

ایالت نیویورک دارای بیشترین آمار بیماران و قربانیان کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت 416878   مورد ابتلا و 31484 مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است.همچنین ایالت کالیفرنیا نیز با بیش از 216 هزار و ایالت نیوجرسی نیز با بیش از 176 هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر، تاکنون 32 میلیون و 594 فرد مشکوک به کرونا در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته و به بیش از یک میلیون و 893 هزار بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

برزیل

به گزارش  الجزیره، مرم برزیل و ۲۰ کشور دیگر در واکنش به اقدامات نامناسب دولت «ژائیر بولسوناور» رئیس جمهور برزیل، در مقابله با کرونا اقدام به برپائی تظاهرات کردند.

کم کاری دولت برزیل در مقابله با کرونا موجب شده تا این کشور تبدیل به کانون اصلی شیوع کرونا در منطقه امریکای لاتین شود.فراخوان برای برگزاری این تظاهرات در فضای مجازی انجام شده بود و از همین رو علاوه بر شهرهای مختلف برزیل، مردم در کشورهای مختلف از جمله اسپانیا، سوئد، اتریش، سوئیس، آلمان و انگلیس در اعتراض به سیاست های بولسونارو به خیابان آمده بودند.بولسونارو برای کم اهمیت جلوه دادن کرونا آن را یک «آنفلوانزای کوچک» توصیف کرده بود که همین امر انتقادهای زیادی را متوجه او کرده است.

در همین حال برزیل با 1,352,708 مورد ابتلا به کرونا در رده دوم جدول قرار گرفته است. تعداد مبتلایان جدید نیز 7,454 مورد اعلام شده است. همچنین در 24 ساعت گذشته116 تن جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به 57,774 تن برسد.

بیشتر بخوانید: جهش و رکورد تازه آمریکا در تعداد مبتلایان/ ادعای عجیب ترامپ برزیل

روسیه

به گزارش آناتولی و به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها روسیه، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا (کووید-19) در این کشور با شناسایی 6 هزار و 719 مورد دیگر طی شبانه روز گذشته به 641 هزار و 156 نفر رسید.بر این اساس، شمار قربانیان کرونا در روسیه با فوت 93 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته به 9 هزار و 166 نفر افزایش یافته است.از سوی دیگر، با ترخیص 4 هزار و 343 بیمار کرونایی از بیمارستان‌های روسیه، مجموع بهبودیافتگان کووید-19 به 403 هزار و 430 نفر رسیده است.

با کاهش تدابیر اتخاذی مقابله با کرونا در شهر مسکو طی 24 ساعت گذشته 782 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدین ترتیب شمار مبتلایان در پایتخت روسیه به 220 هزار و 853 نفر افزایش یافت.همچنین با مرگ 23 تن دیگر در شبانه روز گذشته، شمار قربانیان کرونا در مسکو به 3 هزار و 761 نفر رسید.

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در روسیه در تاریخ 31 ژانویه شناسایی و اولین مورد مرگ ناشی از این بیماری نیز در 19 مارس ثبت شد.

انگلیس

به نوشته خبرگزاری رویترز، جانسون در مصاحبه‌ای گفت: «شیوع کرونا یک فاجعه بوده، منظورم این است که برای این کشور یک کابوس مطلق بوده و کشور ما شوکی عمیق را تجربه کرده است».نخست‌وزیر انگلیس درخصوص تقاضای مطرح شده برای تحقیق درباره عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا گفت بسیاری جهت بررسی این‌که کجای کار ایراد داشته و از چه زمانی این اشکال به‌وجود آمده است رنج بسیاری کشیده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: من کاملاً این درخواست را درک می‌کنم. فکر می‌کنم اکنون زمان مناسبی برای آن نباشد. زمانی که همه به‌شدت خسته و درمانده هستند، فکر نمی‌کنم زمان آن باشد که وقت زیادی را صرف تمام آن چیزها تحقیقات کنیم. اما در تمام این مدت در حال درس گرفتن هستیم.

با ابتلای 814  تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به311,965 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 25 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به 43,575 تن می رسد.

هند

به گزارش ان دی تی وی، هند برای هشتمین روز متوالی رکورد بیشترین آمار روزانه مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرد. وزارت بهداشت هند امروز (دوشنبه) اعلام کرد: ۱۹ هزار و ۴۵۹ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده که برای هشتمین روز متوالی بیشترین آمار مبتلایان طی یک روز بوده است.آمارها حاکی از آن است که تنها در شش روز گذشته بیش از ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در هند شناسایی شده است.در حال حاضر بیش از ۵۴۸ هزار نفر در این کشور به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند و بیش از ۱۶ هزار و ۴۷۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. همچنین از میان مبتلایان بیش از ۳۲۰ هزار نفر از بیماران بهبود پیدا کرده‌اند.

شیلی

در این کشور با ابتلای  4,017 تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به275,999 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 66 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به 5,575 تن می رسد. خبرها از این کشور حاکی است که صدها تن به دلیل نقض قرنطینه و مقررات بهداشتی بازداشت شده اند.

مکزیک

ویروس کرونا در مکزیک تاکنون جان بیش از26,648 نفر را گرفته است.  همچنین 4,050مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی یک روز ثبت شده است و تاکنون 216,852 نفر در آن کشور به کوید 19 مبتلا شده اند. گفتنی است که در شبانه روز گذشته 267 تن نیز فوت کرده اند.

پاکستان

در این کشور با ابتلای 3,557 تن دیگر شمار مبتلایان به206,512 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 49 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به 4,167 تن می رسد.

بنگلادش 

در بنگلادش با فوت 4,014  تن دیگر شمار مبتلایان این کشور به 141,801 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته نیز 45 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که با این حساب تعداد فوتی ها در مجموع به 1,783  تن می رسد.

 

عربستان سعودی

به گزارش آر تی عربی، وزارت بهداشت عربستان امروز(دوشنبه) در گزارش روزانه خود درباره شیوع ویروس کرونا، از ثبت ۳۹۴۳ ابتلای جدید به این بیماری در ۲۴ ساعت اخیر خبر دادند.این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸ نفر براثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند و شمار کلی فوتی ها به ۱۵۹۹ نفر رسید.

این چهارمین روز پیاپی است که آمار مبتلایان کرونا در عربستان به حدود چهار هزار نفر می رسد. ۳ روز گذشته نیز به ترتیب جمعه ۳۹۳۸ مبتلا، شنبه ۳۹۲۷ و یکشنبه ۳۹۸۹ مبتلا به ثبت رسیده بود.با آمارهای جدید، شمار کلی مبتالایان کرونا در عربستان به ۱۸۶۴۳۶ نفر رسید.

ایران

اما در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین اخبار گفت:  از دیروز تا امروز ۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

 خوشبختانه تا کنون ۱۸۳ هزار و ۳۱۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، اما  ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه