ارسال به دیگران پرینت

همتی:

با افزایش تدریجی عرضه، تعادل به بازار ارز باز خواهدگشت

همتی گفت: با افزایش تدریجی عرضه ارز، ایفای تعهد از سوی صادر کنندگان و با هدایت بانک مرکزی، تعادل به بازار ارز باز خواهد گشت.

همتی گفت: با افزایش تدریجی عرضه ارز، ایفای تعهد از سوی صادر کنندگان و با هدایت بانک مرکزی، تعادل به بازار ارز باز خواهد گشت.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: عصر امروز ۷تیرماه جلسه خوبی با ریٔیس و سایر اعضای محترم هییٔت ریٔیسه اتاق بازرگانی داشتیم. در این جلسه تأکید کردم همه ما شرایط صادرکنندگان و فشارهایی که به لحاظ شرایط تحریمی و زمان دریافت ارز حاصل از صادرات وجود دارد را درک می کنیم و همکاری لازم را در این زمینه خواهیم داشت. اگر هم صادرکنندگان اعتراضی به نرخ پایه صادراتی محاسباتی در گمرک دارند حداقل ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را که نسبت به بازگشت آن متعهد هستند به کشور بازگردانند تا بشود در مورد آن در فرصت مناسب مذاکره و تصمیم گیری کنیم.

او افزود: بانک مرکزی با فعالان اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران هم‌سو است و ما در بانک مرکزی با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران اختلاف نظری نداریم و باید با کمک یکدیگر تلاش کنیم از خروج سرمایه از کشور جلوگیری شود. در همین راستا تلاش ما بر این است که واردات را روان کنیم و ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگردانیم.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه