ارسال به دیگران پرینت

افشاگری مدیرعامل سابق بانک ملت درباره داماد وزیر اطلاعات

سید احسان سخایی داماد حجت الاسلام و المسلمین محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی است که نام او در دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری، مدیرعامل سابق بانک ملت و بانک پارسیان به عنوان کار چاق کن فردی به نام سید عبدالله دستغیب که تسهیلات گیرنده کلان بانک ملت بود، آورده شد. آقا داماد، توانسته بود با رانت، ۲۲۰ میلیارد تومان بخشودگی برای تسهیلات آقای دستغیب که با برادرش شهرام، شریک و همکار بود، دریافت کند. احسان سخایی و سید شهرام دستغیب، در شرکت سندکو آی جی سوئیس در تهران، همکار بودند.

۵۵آنلاین :

طبق اطلاعاتی که سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است، سید احسان سخایی، در سال نود و پنج، چندین شرکت تاسیس می کند که موضوعاتی مثل واردات صادرات، تولید، توزیع، پخش، مدیریت انرژی و خدمات فنی و مهندسی را شامل می شود.

سید احسان سخایی، در شرکت غدیر انرژی فتا، با گروه سرمایه گذاری غدیر که از غول های سرمایه گذاری در بازار بورس ایران است ، همکار بود و شرکت های مروارید شرق پارسیان و موسسه تدبیر همگامان عدالت باروک را در دهه نود شمسی،‌ منحل کرد. شرکت های بهتا تجارت و راهبران بندرفریدونکنار از جمله شرکت های اقماری آقای داماد به شمار می رود که سابقه همکاری با شرکت های بانک ملت را نیز در کارنامه دارند.

سخنگوی قوه قضاییه ۱۲ آذر ۹۸ درباره نام بردن از داماد وزیر اطلاعات در دهمین جلسه رسیدگی به اتهام فساد و اختلاس علی دیواندری و همدستانش در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفته بود که درباره مطرح شدن نقش داماد وزیر اطلاعات، فعلا کیفرخواستی صادر نشده است و این که خارج از این پرونده، پرونده ای در دادسرا دارند، ابراز بی اطلاعی کرد تا همچنان شایعات نسبت به داماد وزیر اطلاعات در روزهای پایانی سال رونق تولید، داغ تر از گذشته باشد.

سید مهدی صدرالساداتی، روحانی افشاگر در اینستاگرامی، چندی پیش درباره فعالیت های ایران و آلمان آقا داماد وزیر اطلاعات، مستنداتی از فعالیت های لاکچری و اقتصادی و تجاری نامبرده منتشر کرده بود که بازتاب هایی پیدا کرده بود و اکنون با افشاگری علی دیواندری در دادگاهش، ابعاد جدیدی از این پرونده و نفش آفرینی های او در حوزه اقتصاد و انرژی و امور بانکی، بزودی رونمایی می شود.

احسان سخایی

سید احسان سخایی ، داماد وزیر اطلاعات، شرکت سند کو ای جی سوئیس در تهران، شرکت مروارد شرق پارسیان، شرکت آذین تجارت آرمان و شرکت تدبیرهمگامان عدالت باروک را ثبت و در ان ها سهامدار بود

پس از محاکمه سید هادی رضوی، داماد وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که به ۲۰ سال حبس در پرونده بانک سرمایه محکوم شد و مطرح شدن نام داماد محمد رضا نعمت زاده، وزیر سابق صمت (مهندس علی اشرف ریاحی، مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی در دفتر دبی) که یکی از متهمان اصلی پرونده ارز‌های دولتی پتروشیمی است و هم چنین جنجال های کامبیز مهدی زاده فرساد، داماد حسن روحانی در پست ها و انتصاب های اخیر و نامزدی مجلس با شال سفید، این چندمین داماد معروف است که نامش به رسانه ها می آید و در یک پرونده اختلاس کلان بانکی، نامش در محکمه برده می شود.

صفحه اینستاگرام احسان سخایی از دسترس خارج شده است

سید احسان سخایی پس از اعلام نامش در اینستاگرام سید مهدی صدرالساداتی، فعالیت خود را در اینستاگرامش خصوصی کرد و پس از اعلام نامش در دادگاه علی دیواندری، صفحه اش را از دسترس خارج کرد که در عکس بالا مشاهده می‌کنید. این صفحه از ۱۴ آذر ۹۸، از دسترس خارج شده است. در زمستان ۹۸، افکار عمومی منتظر بررسی وضعیت پرونده مهناز افشار، داماد وزیر اطلاعات و برادر معاون اول رئیس جمهور است.

منبع : روزیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی