ارسال به دیگران پرینت

روایت بازیگر سریال «امام علی» از شوخی‌های مبتذل در آثار نمایشی

بازیگر سریال «خانه خورشید» گفت: متاسفانه بعضی نمایش های امروز بیشتر به تمسخر و تحقیر انسان های دردمند می پردازند. ما اگر کمکی نمی کنیم نباید بنا را بر تحقیر و تمسخر بگذاریم. تئاتر باید دردهای جامعه را بیان کند و راهکشا باشد نه اینکه برعکس عمل کند.

۵۵آنلاین :

کریم اکبری مبارکه نویسنده، بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر ایران درخصوص وضعیت فعلی هنر نمایش و برخی آثار روی صحنه تئاتر کشور گفت: حضور در تئاتر امروز برای من بسیار سخت شده زیرا اینگونه نمایش را نمی‌فهمم. با مشاهده بسیاری از آثار نمایشی به واقع آزار می‌بینم و همه چیز برای من رنگ می‌بازد.

بازیگر نقش ابن ملجم در «سریال امام علی (ع)» در همین راستا افزود: در بسیاری از آثار نمایشی حرف های زشت و رکیک می زنند و شوخی های مبتذل می کنند تا تماشاگر جذب شود. این تولید کنندگان نمایش وظیفه هنرمند را به کلی فراموش کرده‌اند و برای فروختن به هر کاری دست می زنند. همه فراموش کرده‌اند که این هدف هنر نبوده و نیست و من به همین دلیل دیگر در این فضا نمی توانم کاری انجام دهم.

بازیگر سریال امام علی (ع) درباره فروش و عدم فروش بعضی فیلم های در حال اکران چنین گفت: این روزها بعضی فیلم ها می فروشند و بعضی نه. مثلاً آثار ارزشی فروش کمتری نسبت به فیلم های دیگر دارد در صورتی که فیلم بسیار با ارزشی است. کافی است چند روز به هر دلیلی فیلم را از پرده پایین بکشند. مطمئن باشید با اکران دوباره مردم برای دیدن فیلم صف می کشند. بازیگر سریال "خانه خورشید" در مورد فضای حاکم بر صحنه های نمایش افزود: متاسفانه بعضی نمایش های امروز بیشتر به تمسخر و تحقیر انسان های دردمند می پردازند. ما اگر کمکی نمی کنیم نباید بنا را بر تحقیر و تمسخر بگذاریم. تئاتر باید دردهای جامعه را بیان کند و راهکشا باشد نه اینکه برعکس عمل کند.

وی در پایان با اشاره گفته ای از علی حاتمی تصریح کرد: خدا رحمتش کند، مرحوم حاتمی همیشه می گفت هنرمند باید گوهر از دهانش ببارد اما این روزها اتفاقاتی که من میبینم با این گفته زمین تا آسمان متفاوت بوده و هم اکنون تئاتر بیش از هر چیز نیازمند اخلاق است.

منبع : خبرآنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

آیا شما در انتخابات مجلس شرکت می کنید ؟
نتیجه نظرسنجی