خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

ایران و آذربایجان شهرک صنعتی می سازند

" جواد جهانگیرزاده " سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: عملیات ساخت شهرک صنعتی مشترک جمهوری آذربایجان و ایران در آینده نزدیک آغاز می شود.

۵۵آنلاین :

جهانگیرزاده روز سه شنبه در دیدار هیات ۶۰ نفره اتاق مشترک بازرگانی ایران و جمهوری آذربایجان که به باکو سفر کردند افزود: ساخت این شهرک صنعتی مشترک با هدف تولید و فرآوری مشترک محصولات کشاورزی و صنعتی و صادرات محصولات آن به دو کشور و کشورهای منطقه پس از توافق نهایی فیمابین بزودی آغاز می شود.

وی با اشاره به موقعیت مناسب جمهوری آذربایجان برای ورود تجار ایرانی از طریق این کشور به بازار کشورهای همسود، آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت ایجاد شرایط لازم برای گسترش همکاری های اقتصادی را اعلام کرد و افزود: در این راستا فعالیت سه گمرک از چهار گمرک بین ایران و جمهوری آذربایجان شبانه روزی شده است و گمرک پلدشت هم به خاطر نداشتن ظرفیت لازم در حال حاضر ۱۶ ساعته فعالیت می کند.

جهانگیرزاده همچنین به پیگیری اصلاح و مرمت پایانه گمرک آستارا و آسان سازی صدور روادید اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم تا صدور ویزا همچون فرودگاه ها درگذرگاه های مرزهای زمینی دو کشور هم صادر شود و هزینه آن هم کاهش یابد.

ایران در نیمه اول سال جاری میلادی ۲۹۰ میلیون دلار کالا به جمهوری آذربایجان صادر کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر افزایش یافته است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو چندی پیش اظهار امیدواری کرد که حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به ۶۰۰ میلیون دلار برسد.

درسال های اخیر تعداد شرکت های فعال ایرانی در جمهوری آذربایجان از ۵۰۰ شرکت به یک هزار واحد افزایش یافته است

منبع : عصرایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه