عنوان
ارسال به دیگران پرینت

تشکیل کارگروه تخصصی طلا و جواهرات در وزارت صمت

سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه و میز تخصصی طلا، جواهرات و فلزات گران‌بها با حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

۵۵آنلاین :

مهدی صادقی نیارکی از تشکیل کارگروه و میز تخصصی طلا، جواهرات و فلزات گران‌بها با حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

هم‌اندیشی انجمن‌ها و تشکل‌های فعال درزمینهٔ طلا، فلزات گران‌بها و سنگ تزیینی با حضور عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری تشکیل شد.

وی در این نشست با اعلام این خبر بیان کرد: نگاه ما در وزارت صنعت معطوف به مباحث کلان اقتصاد توسعه و زنجیره‌های ارزش است و ازاین‌رو مباحث مطرح شده در جلسات تخصصی باید تبدیل به اقتصاد و مزیت‌های اقتصادی شود. سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در پیشرفت اقتصادی کشور افزود: نگاه به ظرفیت‌های درون که جز تأکیدات مقام معظم رهبری است از راهبردهای اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است ولی همان‌طور که ایشان تأکید به درون‌زایی اقتصاد دارند، بر برونگرایی و توسعه صادرات غیرنفتی توجه ویژه دارند.

وی در ادامه به تبیین وضعیت صنعت فلزات گران‌بها پرداخت و با پیشنهاد تشکیل کارگروهی فرا از اتحادیه‌ها در حوزه این فلزات گفت: کارگروهی متشکل از صاحب‌نظران زنجیره صنعت فلزات گران‌بها اعم از حوزه طراحی، ماشین‌آلات، صادرات، ساخت طلا و جواهر و بازاریابی فرا از تشکل‌ها و اتحادیه‌ها شکل بگیرید تا چشم‌اندازها و راهبردهای این صنعت با همکاری صنف و انجمن‌ها آن‌ها تهیه شود.

صادقی نیارکی با اشاره به اهمیت طلا و جواهر در اقتصاد کشور گفت: پیشنهاد می‌شود مرکزی مستقل تشکیل شود که همه اضلاع فلزات گران‌بها نظیر طلا، جواهرات و سنگ‌ها و حتی صادرات و فروش در آن‌ها تجمیع شود تا تحقق سند راهبردی این صنعت تسریع بشود.

سرپرست معاونت امور صنایع بیان کرد: ارتباط خوبی میان دولت و سایر قوا وجود دارد و از این ظرفیت می‌توان برای بلوغ کامل صنعت و برطرف کردن سنگلاخ‌ها و موانع استفاده کرد.

وی پیشنهاد داد که از ظرفیت‌های دانشگاه و صنعت باید به‌صورت هم‌افزا استفاده شود تا سند و چشم‌انداز صنعت طلا و جواهر با محوریت مطالعات در کشور تهیه شود.

منبع : دانشجو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه