ارسال به دیگران پرینت

چرا مدیر خوبی نیستید؟

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به درد مدیریت و راهبری می خورید؟ چطور متوجه این موضوع می شوید؟ از کجا می فهمید که به درد این کار نمی خورید و ممکن است به کسب و کار و نیروی انسانی لطمه وارد کنید.

۵۵آنلاین :

علائمی که نشان می دهند شما در مدیریت و راهبری تیم نمی توانید موفق باشید.

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به درد مدیریت و راهبری می خورید؟ چطور متوجه این موضوع می شوید؟ از کجا می فهمید که به درد این کار نمی خورید و ممکن است به کسب و کار و نیروی انسانی لطمه وارد کنید.

هزاران کتاب مدیریتی و راهبری نوشته شده است و در آنها به مفاهیمی پرداخته می شود که مدتهاست از صحت آنها مطمئن هستیم. یعنی رهبری افراد تیم و برقراری ارتباط مناسب با آنها.

در این مطلب علائمی را که نشان می دهند شما به درد مدیریت و راهبری تیم نمی خورید بیان خواهیم کرد.

1. علاقه ای به پیشرفت اعضای تیم ندارید!

یکی از نشانه های مدیریت خوب ، ساختن سازمانی است که در آن افراد بتوانند یادگیری داشته باشند. مدیر قدرتمند ، فرصت پیشرفت ، رقابت صحیح و امکان افزایش سطح مهارتهای علمی و عملی را برای اعضای تیم فراهم می آورد. در چنین فضایی، اعضای تیم نیز پیشرفت می کنند و انگیزه ذاتی آنها به عرصه ظهور خواهد رسید.

2. به دنبال دیده شدن هستید!

اتفاقی که در بسیاری از سازمانها اتفاق می افتد و در آن مدیرها، یا افراد رده بالا سعی می کنند تلاش تیم یا افراد زیردست را به تفع خودشان تمام کنند و بدون هیچ زحمتی، و بدون اسم بردن از تیم یا فرد مسئول، پیروزی را برای خود مصادره کنند. این اشتباه رایج مدیریتی سبب کاهش انگیزه افراد تیم و سقوط تدریجی روند کاری سازمان می شود.

3. دوست دارید همه را کنترل کنید!

تلاش برای کنترل کردن کوچک ترین جزییات و تصمیمات از نشانه های ضعف مدیریتی است. مدیری که به اعضای تیم خود اطمینان ندارد، راهی برای عرضه پیشنهادات تازه و راهکارهای جدید نمی گذارد و می خواهد همه چیز به میل او و سلیقه او پیش برود. در نتیجه این عملکرد، خلاقیت تیم فروکش می کند، افراد تلاشی برای پیدا کردن راههای جدید نخواهند کرد و همه چیز در یک فضای بسته پیش خواهد رفت. اگر این طور باشد، شما یک دیکتاتور مدیریتی هستید!

منبع : 55 آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

نظرسنجی

در انتخابات پیش رو به چه گروهی رای میدهید ؟
نتیجه نظرسنجی