ارسال به دیگران پرینت

اعطای باارزش‌ترین نشان افتخار امارات به نخست‌وزیر هند

در جریان سفر نارندا مودی به امارات متحده عربی، مهمترین مدال افتخار مدنی این کشور به وی به پاس نقشش در تقویت روابط دوجانبه داده شد.

۵۵آنلاین :

در جریان سفر نخست وزیر هند به امارات متحده عربی، مهمترین مدال افتخار مدنی به نارندرا مودی به پاس نقشش در تقویت روابط دوجانبه داده شد. شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبیشخصا این مدال طلا را بر گردن نارندرا مودی انداخت.

طبق اعلام آسوشیتد پرس، «اهدای نشان زاید» نمایانگر اهمیت جایگاه امارات در هند به شمار می‌رود؛ کشوری که سومین مصرف کننده بزرگ نفت خام در جهان است. هند همچنین یک بازار مصرفی در حال رشد و محلی برای تأمین کارگرانی است که امارات متحده عربی در اقتصادش بدان تکیه می‌کند.

قرار است نارندرا مودی، نخست وزیر هند همچنین به بحرین سفر کند که با این احتساب، وی نخستین نخست وزیر هند خواهد شد که به این جزیره سفر کرده است.

شیخ محمد بن زاید پیشتر و در ماه آوریل در توئیتی اعلام کرده بود نارندرا مودی قرار است این جایزه را دریافت کند. اعلام این مطلب از سوی ولیعهد ابوظبی، اندکی پیش از انتخاب دوباره نارندرا مودی صورت گرفته بود.

هند دهه‌هاست محلی اصلی تجارت برای اماراتی‌ها به شمار می‌رود. طبق آمار دولت هند، نزدیک به ۳.۱ میلیون هندی هم اکنون امارات را خانه خود می‌خوانند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه